Nova sezona, nove brige: predsjednik Krunoslav Bešvir i trener Neven HrupecU iduću sezonu Podravka Vegeta ulazi uglavnom s istim igračicama s kojima je nastupala i u ovoj sezoni. Očekuju su jedna ili najviše dvije prinove, a iz kluba odlaze, zasad, dvije igračice.

JELČIĆ, GAĆE, PUŠIĆ, HAVIĆ I ŽDERIĆ OSTAJU. HORVAT DOLAZI

Nikica Pušić potpisala je na jš dvije godineUpravni odbor RK Podravke na sjednici održanoj u četvrtak 19. svibnja, potvrdio je dosadašnje promjene. Kod igračica kojima je istekao ugovor situacija je ovakva. Ivana Jelčić produžila je ugovor na još dvije godine. Anita Gaće ostaje (ima ugovor 1+1, godinu iz tog ugovora je odradila), pa će odraditi još godinu, iako je imala ozbiljnu ponudu Krim Mercatora. Nikica Pušić potpisala je ugovor na dvije godine. Dina Havić potpisala je ugovor na godinu dana. Marta Žderić pred potpisivanjem je ugovora na dvije godine.

Nakon liječničkog pregleda idućeg tjedna, za Podravku Vegetu trebala bi potpisati i bivša igračica, ljevoruka Lidija Horvat. Od mlađih igračica u kadru 1. ekipe predviđene su Andrea Čović, Marijeta Vidak, a iz Zeline se vraća Ivana Dragišić, koja će biti alternacija Aniti Gaće na desnom krilu.

ODLAZE ZEBIĆ, NIKČEVIĆ I MATIJEVIĆ

Sandra Nikčević odlazi u MađarskuMaja Zebić dobila je bolju ponudu drugog kluba, vjerojatno je to europski doprvak španjolski Itxako iz Navarre, a istodobno Komisija za struku i trener Neven Hrupec zauzeli su jedinstven stav da uz Nikicu Pušić drugo lijevo krilo bude mlada igračica Iva Pongrac.

Sandra Nikčević odlazi iz kluba. Ugovor joj nije produžen, nisu bila ispunjena očekivanja. Nikčević će nastaviti karijeru u mađarskoj Alcoi iz Székesfehérvára.

Evidentan je problem lijevog vanjskog, sve željene igračice preskupe su za proračun našeg najboljeg ženskog rukometnog kolektiva. Pitanje vanjske linije otvoreno je do kraja idućeg tjedna.

Isto tako voditelj škole rukometa prof. Mato Matijević dobio je ponudu da bude pomoćni trener bivšem treneru Podravke Vegete Zdravku Zovku u ekipi ruske Zvezde iz Zvenigoroda. Njemu je omogućen raskid ugovora.

Maja Zebić u Europskom doprvaku ItxakuS obzirom na tu okolnost na idućoj sjednici Upravnog odbora raspravit će se o načinu rada rukometne škole u idućoj sezoni.

NAPUŠTA SE REGIONALNA LIGA, IGRA SE EVN SUPER KUP

Definitivno se odustalo od nastavka natjecanja u Regionalnoj ligi iduće sezone. Iz spiska pozvanih na sudjelovanje vidljivo je da bi to bila liga ekipa iz Srbije, Makedonije i Crne Gore (Zaječar, Knjaz Miloš, Radnički, Jagodina, Budućnost, Biseri Plevlja, Metalurg, Prilep), a pozvana je i Trešnjevka.

Pozvani Krim, Hypo i Podravka Vegeta osnovali su EVN Super kup, u kojem će igrati i mađarski Györ. EVN (Energie Versorgung Niederösterreich) preuzeo je sponzorstvo nad tim natjecanjem. Predložena Regionalna liga skupa je i sa zahtjevnim putovanjima, dok se do Beča, Ljubljane i Györa i natrag može u jednom danu. Sastanak sudionika Super kupa zakazan je za 1. lipnja, dok će Regionalna liga imati sastanku u Zaječaru u subotu za vrijeme održavanja Final Foura, na kojem Podravka Vegeta nakon tri godine zaključuje svoje sudjelovanje.