Izbornik Vladimir CanjugaHrvatska je u razigravanja za 5. do 8. mjesto izgubila utakmicu s Brazilom 31:32 (15:14). U nedjelju će igrati za plasman na 7/8. mjesto s Angolom, koja je izgubila od Rusije s 41:31. Za 4/5. mjesto igraju Rusija i Brazil. Tako je Hrvatska izgubila mogućnost da bude domaćin jednog od kvalifikacijskih turnira za odlazak na Olimpijske igre u London.

Nikica Pušić (na utakmici s Argentinom)Do 52. minute Hrvatska je vodila, s tim što je Brazil u dva navrata od 49. minute izjednačavao na 26:26 i 27:27. Tri uzastopne greške Horvat i od 27:26 došlo se do 27:30. Smušenost u igri i vođenju donijelo je poraz koji nije trebao biti, jer je Hrvatska u dva navrata u 2. poluvremenu vodila s po pet golova razlike (37. minuta 21:16, 38. minuta 22:17), povremeno igrala kolektivnije od suparnica, ali je jaka individualnost Brazilki iskoristila lošu Hrvatske. Kod Hrvatske smo gledali iste greške, nekih smo se igračica nagledali, njih i njihove nemoći, a neke nismo ni uspjeli vidjeti od brzine zamjene. Neka stručnjaci ocjenjuje neizmjerne kredite jednima i pad rejtinga kod drugih i je li Hrvatska mogla više s ovom generacijom koja je uglavnom na okupu ne mali broj godina, vođena s više izbornika različitih afiniteta prema ženskom rukometu.

Ni jedan TV kanal koji plaćamo, ni HRT, ni Arena sport, nisu izravno prenosili utakmicu. Izravno se moglo pratiti na jednom mađarskom sportskom kanalu.

RAZIGRAVANJE OD 5. DO 8. MJESTA NA SP RUKOMETAŠICA U BRAZILU

HRVATSKA – BRAZIL 31:32 (15:14)
SAO PAOLO –
Dvorana Ibirapuera Gymnasium. Gledatelja: 200. Suci: Michael Johansson i Jasmin Kliko (Švedska). Delegat IHF-a: Naser Abu-Marzouq (Kuvajt)
HRVATSKA: Grubišić (15+0), Žderić (-), Jelčić (-+0); Tatari 4, Jovetić 1, Šerić, Petković, Gaće 2, Pušić-Koroljević 3(1), Horvat 1, Franić 3(1), Penezić 10, Lovrić, Zebić 5, Milanović-Litre 2, Ježić. IZBORNIK: Vladimir Canjuga
BRAZIL: Masson (8+1), Arenhart (2+1); Diniz, Nascimento 7(3), Rocha, Piedade 3, Medeiros, Da Silva 5, Rodrigues 6, Quinto, Pinheiro, Bancilon, Amorim 3, Moraes 6, Cavaleiro 2. IZBORNIK: Morten Soubak.
SEDMERCI: Hrvatska 4(2), Brazil 3(3).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta (Jovetić, Pušić-Koroljević, Franić, Penezić po 2), Brazil 8 minuta (Rodrigues 2+2, Piedade, Amorim po 2).