Danska - Njemačka // Foto Ivo Čičin-MašanskerU uzbUdljivoj utakmici za 3. mjest o Danska je svladala Njemačku 21:20 (11:14) zahvaljujući preokretu u 2. poluvremenu. Naime, u prvom dijelu Njemicama je sve polazilo za rukom, uključujući i obrane golmanice. Pri kraju poluvremena bilo je i četiri razlike, 10:14, a na odmor se otišlo s 11:14.

U drugom poluvremenu 10 minuta odvijala se divovska borba u nastojanju tko će postići gol! Naime, golmanice na obje strane bile su preteška zapreka za pomicanje brojki na semaforu. Ponšeto i nerezonska pucanja.

A onda je (tek u 40. minuti) Njemačka povećala vodstvo na 11:15. Onda su nevjerojatnom brzinom padali golovi u njemačku mrežu: u 47. minuti Danska je izjednačila na 16:16 i povela sa 17:16 i u 50. minuti 18:16. Njemice nisu posustajale, a pretežito je pucala Smits, uglavnom neuspješno. Ipak, u 53. minuti smanjile su na 19:17.

Danska - Njemačka // Foto Ivo Čičin-MašanskerOnda slijedi završnica u kojoj Danska u 54. minuti postavlja velikih tri razlike, 20:17. Dvije minute kasnije je 20:19, u 58. minuti Danska odlazi na 21:19, činilo se u tom trenutku nedostižnom razlikom. No, minutu prije kraja Njemačka prvim golom Rast smanjuje na 21:10. U zadnjoj sekundi prekršaj za Njemačku, Smits mora pucati izravno na fol, puca s 12 metara, lopta se odbija od živog zida, a danska golmanica zaustavlja loptu nogom u špagi.

Uslijedilo je ogromno veselje Dankinja i njihovih mnogo brojnih navijača (je li ih netko upoznao s Koprivnicom, možda), tuga kod Njemica i njihovih navijača.

Da potvrdimo učinak golmanica: Dankinje 18 obrana (Vind 13/24, 54,2 posto, Egestorp 5/14, 35,7 posto), Njemice 19 (Eckerle 18+1/40, 47,5 posto).

Najbolje realizatorice: kod Dankinja Larsen, Offendal i Tranbor po 5 golova, kod Njemačke Weigel 6, Smits 4.

I možda mali kuriozitet: na čitavoj tuakmici Danska nije imala isključenje, Njemačka 6 minuta.