Hrvatska-Rumunjska // Foto IHFHrvatske kadetkinje u srijedu će u Ohridu igrati prvu utakmicu za plasman od 9. do 16. mjesta s Mađarskom. U osmini finala u Strumici hrvatske kadetkinje izgubile su večeras, u ponedjeljak, od Rumunjske 22:28 (12:12), a Mađarska tijesno (21:22) od Nizozemske. Hrvatska se držala do 37. minute (14:14, 14:15), a onda je tek treći puta u susretu Rumunjska povela s dva razlike, da bi u 40. bilo 14:17, pa 14:18.

Kad se očekivalo da će Rumunjska držati razliku, naše kadetkinje su u 46. minuti došle do 17:28. Bilo je još i 19:19, ali Rumunjska je do samoga kraja nizala pogotke, a neorganizirani hrvatski napad sa slabim udarcima na gol nije mogao parirati spretnijim i agresivnijim Rumunjkama.

Hrvatska-Rumunjska // Foto IHFOstat će ipak u sjećanju lijepo 1. poluvrijeme. Naše cure su u 8. minuti vodile 4:1, pa je rumunjski izbornik pozvao minutu odmora. Nakon naših 5:1, do 14. minute rumunjske kadetkinje zabile su četiri gola za redom i izjednačile na 5:5, pa je tada time out pozvao izbornik Branko Šebek. Do kraja poluvremena Rumunjska je vodila s jedan razlike, a Hrvatska izjednačavala, s tim da je u dva navrata bilo i dva razlike (8:10, 9:11), ali je to Hrvatska stizala. U 24. minuti bilo je 11:11, pa je Hrvatska i povela s 12:11. No, u tom dobrom razdoblju mlade hrvatske rukometašice nikako da se rezultatski odvoje, pa je poluvrijeme završeno s obećavajućih 12:12.

Kako je dalje bilo, opisali smo. Hrvatskoj preostaju još dvije utakmice. Pobjeda u susretu s Mađarskom donosi joj utakmicu za 9-12. mjesto, u suprotnom za plamsman od13. do16. mjesta.

Od četvrtfinalnih susreta svakako treba zabilježiti da su najzbudljiviju utakmicu odigrale Njemačka i Portugal. Utakmica je trajala 80 minuta! Nakon 60 minuta (28:28) i dva produžetka od 2×5 minuta (32:32, 36:36) bilo je neriješeno, pa su se izvodili sedmerci. U prvi pet udaraca bilo je opet neriješeno, a onda je njemačka golmanica Jochims obranila udarac Fernandes, a Bolk je zabila za konačnih 40:39.

Hrvatska - Rumunjska // Foto IHF

UTAKMICA OSMINE FINALA SP KADETKINJA U MAKEDONIJI

HRVATSKA – RUMUNJSKA 22:28 (12:12)

STRUMICA – Sportska dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Lauynas Mykolaitis i Gytis Sniurevicius (ova Litva). Delegati: Dušan Stojković (Srbija) i Ayberk Dilmen (Turska). Kontrolor IHFa-a Marco Tosi Brandi (Italija).
HRVATSKA: Krmpotić (-+0), Ečimović (11+0), Šebalj (3+1); Zadravec 6(1), St. Posavec 1, S. Šenvald 2(1), Boras, Čalušić 2, Perković 1, Zagorščak, Vlašić, Klarić 4, Ljubičić 2, Pavković 4. IZBORNIK: Branko Šebek.

RUMUNJSKA: Ion (7+1), Rosca (7+1); Taivan, Buca, Abed-Kader, Andrei, Dindiligan, Craiu, A. Ilie 4, Laslo 5(1), Bazaliu 8(2), Corban 4, Carasol 4, F. Ilie 1, Ostase 2. IZBORNIK: Gavril Kozma.

SEDMERCI: Hrvatska 5(2), Rumunjska 5(3).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Rumunjska 4 minute.

REZULTATI UTAKMICA OSMINE FINALA

Hrvatska – Rumunjska 22:28 (12:12)

Mađarska – Nizozemska 21:22 (12:11)

Njemačka – Portugal 40:39 (36:36, 32:32, 28:28,12:11) u produžecima 8:8, sa 7 m 4:3)

Švedska – Rusija 21:25 (9:17)

Crna Gora – Argentina 31:22 (13:8)

Norveška – Brazil 26:29 (12:16)

Koreja – Japan 42:34 (22:12)

Danska – Francuska 33:22 (17:14)

U četvrtfinalu u srijedu 30. srpnja igraju: Nizozemska – Rumunjska, Brazil – Crna Gora, Njemačka – Koreja, Rusija – Danska

Za poredak od 9. do 16. mjesta igraju: Mađarska – Hrvatska, Norveška – Argentina, Portugal – Japan, Francuska- Švedska.

President’s Cup (17-24. mjesto)

Tunis – Paragvaj 26:22 (12:13)

Makedonija – Angola 24:22 (13:11)

Kazahstan – Kongo 26:23 (12:10)

Uzbekistan – Kina 29:33 (16:14)