Švedska, ilustracija // Foto IHFHrvatska nije nastavila pobjednički niz u utješnoj skupini za plasman od 9. do 16. mjesta. Izgubila je večeras, u subotu, u zadnjoj utakmici u dvorani Park u Strumici s 22:29 (13:14). Tako je Švedska osvojila deveto, a Hrvatska 10. mjesto. Dio prvog poluvremena igralo se još kako-tako, drugo skoro pa nikako.

Šteta. Kako su kadetkinje počele skoro pa da smo već upisali novu pobjedu. jer u 10. minuti bilo je 7:4, u 15-oj 9:5, 16-oj 10:6, a u 17. minuti 11:7. Do 24. minute ta se prednost rastopila na 12:12, a onda je Švedska zaključila 1. poluvrijeme s golom razlike u svoju korist, 13:14.

Sara Šenvald dala je prvi gol u 2. poluvremenu (14:14) i dodala do 36. minute još dva uzastopna za 16:17. A onda su Šveđanke 17:19 u 42. minuti došle do 17:21, u razdoblju dok je drugo isključenje zaslužila Ena Zagorščak. Nakon toga sve je bilo na strani ujednačenije i borbenije Švedske. Tri gola Zadravec i po jedan Klarić, Pavković i Vlašić (samo devet ukupno u drugom dijelu) ublažili su poraz, ali nisu poboljšali dojam.

Hrvatska je igrala lošu obranu, vratarice su aspultno zakazale, samo šest obrana, a u napadu najčešće semo gledali nabijanje na obranu i traženje prolaza tamo gdje je bilo najgušće, a udarci su bili bez akcije, na utakmici samo četiti asistencije. S najmanje asistencija na SP bile su reprezentacije Konga (12), Uzbekistana (16), Kine (17), Paragvaja (20), Tunisa (21), Angole (24), pa onda Hrvatske (26). S druge strane Danska je vodeća s 90 asistencija, Njemačka 85, Švedska 83.

Tako se nije mogla svladati švedska obrana i Šveđanke su više nego zasluženo odnijele pobjedu i uzele 9. mjesto.

U nedjelju se igraju finalne utakmice i utakmice za plasman na 4/5. i 6/7. mjesto.