Sara Šenvald u akciji na utakmici sa Crnom Gorom // Foto IHFHrvatske kadetkinje izgubile su prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Makedoniji. U Ohridu: Crna Gora – Hrvatska 31:21 (13:12). Zaslužen poraz. premalo udaraca u okvir za pobjedu, iako su crnogorske vratarke obranile samo pet lopti (5/26), Hrvatske 11/42.

No, Hrvatska je u početku bila bolja, vodila je 2:0, 4:1, 5:2, a onda seu od 8. minute mlade Crnogorke preuzele inicijativu u ravnopravnoj igri (do kraja poluvremena bilo je i 11:11, 12:12, ali u drugom dijelu sve je pripalo Crnoj Gori.

Nakon utakmice izbornik Hrvatske Branko Šebek rekao je:

– Čestitke za Crnogorke. Pozale su veliko iskustvo vrlo veliku želju za pobjedom. u drugom poluvremenu naša kondicija je padala, a Crna Gora je produžila svoj ritam.

Na tablici vode Portugal i Crna Gora s po 6 bodova, Hrvatska je treća sa 4, itd.

U četvrtak je slobodan dan, a u petak, 25. srpnja, u D grupi u 4. kolu sastaju se: Crna Gora – Kina, Hrvatska – Portugal, Francuska – Angola.

Hrvatske kadetkinje uoči utakmice // Foto IHF

UTAKMICA D GRUPE SP KADETKINJA

CRNA GORA – HRVATSKA 31:21 (13:12)

OHRID – Sportska dvorana Biljanini izvori. Gledatelja: 200. Suci: Alexei Covalciuc i Igor Covlaciuc (oba Moldavija). Delegati: Marek Goralczyk (Poljska) i Salvio Sedrez (Brazil). IHF kontrolor: Manfred Prause (Njemačka).

CRNA GORA: Nenezić (0+1), Rajković (4+0); Bulatović 5(3), Ujkić, Grbić 2, Arsenijević, Ramusović 2, Pejović, Čavlović 1, Senić, Brnović. Pavičević, Prelević 1, Jauković 8, Agović 3, Malović 9(3). IZBORNICA: Maja Savić.

HRVATSKA: Krmpotić (0+0), Ečimović (8+1), Šebalj (2+-); Zadravec 7(3), St. Posavec, Galetić 3, S. Šenvald 5(4), Boras, Čalušić 4, Zagorščak, Vlašić, Klarić 1, Vlajsović, Ljubičić, Pavković, Zelić 1. IZBORNIK: Branko Šebek.

SEDMERCI: Crna Gora 8(6) , Hrvatska 10(7).

ISKLJUČENJA: Crna Gora 16 minuta, Hrvatska 8 minuta.

Rezultati 3. kola: Portugal – Francuska 21:17 (10:4), Crna Gor – Hrvatska 31:21 (13:12), Angola – Kina 30:18 (16:10).

Poredak nakon 3. kola: 1. Portugal 6 (+21), 2. Crna Gora (+20), 3. Hrvatska 4 (+3) 4, Angola 2 (+2), 5. Francuska 0 (-16), 6. Kina 0 (-29).

Rezultati 2. kola D grupe: Angola – Crna Gora 17:22 (9:13), Kina – Portugal 15:27 (7:15).

Rezultati 1. kola D grupe: Portugal – Angola 33:28 (17:10), Crna Gora – Francuska 28:23 (12:10), Hrvatska – Kina 22:17 (7:8).