Hrvatska - Argentina // Foto IHFU drugoj utakmici razigravanja za plasman od devetog do 16. mjesta Hrvatska je pobijedila Argentinu s 34:29 (19:13) i tako stigle do utakmice sa Švedskom (u subotu) za 9. mjesto na SP kadetkinja u Makedoniji. Od samog početka bilo je jasno da je će Hrvatska ostati dominantna do kraja susreta. Početno vodstvo povećalo se, povremeno smanjivalo, ali razlika od 3-4-5 golova je održavana do samoga kraja.

Argentina nije uspjela napraviti i drugo čudo za redom, jer je, naime, eliminirala Norvešku i poslala je u borbu za plasman od 13. do 16. mjesta.

Prvo ”odvajanje” bilo je u 15. minuti, kada se preko raspoloženih Posevac, Klarić i naše Ene Zagorščak, Hrvatska odvojila na plus četiri, 10:6. Vrlo sigurno je djelovala Ečimović na golu, čijih je nekoliko uzastopnih obrana pridonijelo stvaranju sigrune razlike od 13:7, do poluvremena 19:13.

U nastavku su u početku Argentinke bile uspješnije, stigle na samo tri razlike, ali je Hrvatska igrala pametno, dovoljno za pobjedu i povećala vodstvo na 29:23. Utakmica je mirno privedena kraju s puno golova na obje strane – 34:29.

Hrvatska - Argentina // Foto IHF

UTAKMICA SP KADETKINJA ZA PLASMAN OD 9. DO 13. MJESTA

HRVATSKA – ARGENTINA 34:29 (19:13)

STRUMICA – Dvorana Park. Gledatelja: 300. Suci: Jonas Allade i Amand Dagba (oba Benin). Delegati: Dušan Stojković (Srbija) i Ayberk Dilmen (Turska). IHF kontrolor: Tosi Brandi (Italija).

HRVATSKA: Krmpotić (4+0), Ečimović (9+1), Šebalj (-+0); Zadravec 7, St. Posavec 3, S. Šenvald 1, Boras 3, Čalušić 1, Perković, Zagorščak 4, Vlašić 1, Klarić 3, Vlajsović, Ljubičić 10(5), Pavković 1. IZBORNIK: Branko Šebek.

ARGENTINA: Dominici (8+1), Soriano (0+-); Urban 2, Romero 1, Pippo 2, Casasola 9(2), Lacazete, Bonnazola 3, Mazza 4, Sans 2, Chiauzzi, Gavilan, Martinez, Rabino, Olmedo, Carletti 6(3). IZBORNIK: Gaston Boiman.

SEDMERCI: Hrvatska 6(5), Argentina 8(5).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, Argentina 6 minuta.

Današnji rezultati u razigravanju za plasman 9-16. mjesta:

Mađarska – Norveška 24:26 (23:23,12:12; 1:3 nakon sedmeraca)

Japan – Francuska 32:26 (14:10)

Hrvatska – Argentina 34: 29 (19:13)

Portugal – Švedska 23:24 (11:16)

Svjetsko prvenstvo bliži se kraju, završava u nedjelju 3. kolovoza. Evo rasporeda za petak i subotu. U subotu Hrvatska igra sa Švedskom utakmicu za 9/10. mjesto.