EP Rusija Hrvatska U prvoj utakmici D grupe na Europskom rukometnom prvenstvu za žene, što se igra u švedskom gradu Helsingboru, Rusija je svladala Hrvatsku s 32:26 (16:13). Hrvatska je imala dobra razdoblja u igri (početak i polovia 2. poluvremena), ali su ruske rukometašice bile jače, čvršće, brže i zasluženo pobijedile. Konačno, one su olimpijske pobjednice.

Početne minute pripale su Hrvatskoj i kraće vrijeme držala je minimalno vodstvo. Suci su zbog čvrste obrane Hrvatske često posezali u džep, pa je zarana naša reprzentacija dobila više žutih kartona, koji su se u daljenjem toku igre pretvarali u isključenja. Nakon određenog pada u igri i teškog pronalaženja rješenja u napadu Ruskinje su preuzele stvar u svoje ruke. Hrvatska se ipak pri kraju poluvremena probiližila na tri razlike, 16:13.

Nije dobro izgledalo u početku drugog poluvremena. U tom razdoblju Ruskinje su opet dominirale, a u minuti odmora izbornik Mrđen je upozorio u dvije-tri riječi na to gdje je problem: spora igra i četiri tehničke greške u nizu.

Međutim, i Ruskinjama je došla žuta minuta, 10 minuta bile su izgubljene na terenu, bez postignutog zgoditka, a Hrvatska je u 51. minuti imala 25:23. Dobro je branila Gabrijela Bešen (10 obrana), s golove zabijala Penezić (8), a zahvaljujući dobrim aistencijama Vesna Milanović Litre zabijala je sa crte (6). Priključila se i Žana Marić na desnom vanjskom (4) i Andrea Čović na crti (2).

No, zadnji dio utakmice opet je pripao Rusiji , koja je uzela prva dva boda i pobijedila s 32:26.

U srijedu u 20,45 Hrvatska igra s Norveškom, u petak u 18,30 s Rumunjskom. U glavnu rundu plasirat će se prve tri reprezentacije iz grupe.

EP Rusija Hrvatska UTAKMICA 1. KOLA D GRUPE EUROPSKOG PRVENSTVA U ŠVEDSKOJ

RUSIJA – HRVATSKA 32:26 (16:13)

HELSINGBORG – Helsingborg Arena. Gledatelja: 400. Suci: Andreu Marin i Ignacio Garcia Serradilla (obojica Španjolska). EHF delegati: Tatjana Medved (Srbija) i Jutta Ehrmann Wolf (Njemačka).

RUSIJA: Utkina (5+0), Kalinina (5+1); Postnova 1, Dmitrieva 2, Sen 3, Vyakhireva 5, Sudakova 2, Bobrovnikova 6, Samokhina, Makeeva, Zhilinskayte 6(6), Sabirova 2, Kozhokar 2, Malashenko, Gorshenina, Skorobogatchenko 3. IZBORNIK: Evgenij Trefilov.

HRVATSKA: Razum (-+0), Bešen (10+0); Zadravec, Nemaškalo 1, Blažević, Debelić, Čović 2, Posavec, Mičijević 1, Krsnik, Vidak, Penezić 8, Milanović Litre 6, Janković 2, Marić 4, Bašić 2(2). IZBORNIK: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Rusija 6(6), Hrvatska 3(2).

ISKLJUČENJA: Rusija 8 minuta (Zhilinkayte 2+2, Dmitrieva, Vyakhireva), Hrvatska 18 minuta (Debelić i Krsnik 2+2, Nemaškalo, Penezić, Milanović Litre, Janković, Bašić).

IGRAČICA UTAKMICE: Vladlena Bobrovnikova (Rusija).EP Rusija Hrvatska