Podravkine djevojčice // Foto Robert ŠoštarićOvog vikenda je u Bjelovaru odigrano 1. kolo Lige Super Mini rukometa (djevojčice rođene 2002. godine i mlađe). Kako za taj uzrast nema službene lige, zainteresirani klubovi (ŠR Garešnica, ŽRK Ivanić, ŠR Popovača, Kozarska Dubica, ŽRK TVIN Trgocentar, ŽRK Dugo Selo, RŠD Bjelovar, RK Podravka) dogovorili su Ligu koja ima 10 ekipa, a igrat će se dvokružno.

Liga će se igrati na četiri turnira (Bjelovar, studeni, Ivanić prosinac, Virovitica siječanj iduće godine i Garešnica veljača). Na svakom turniru ekipe će igrati po pet utakmica. RK Podravka je za ovo natjecanje prijavila dvije ekipe, jer naš je cilj da što više djevojčica prođe turnire, napreduju kroz igru, da stvaraju prijateljstva i van kluba i, ono što je najvažnije, da se vesele rukometu svakoga dana, gdje god da dođu, s kime god igrale i bez obzira na rezultat. Ovo je vrijeme kada se djevojčice trebaju veseliti svakom trenutku s loptom, svakom potezu, svakom golu.

Djevojčice RK Podravke su u 1. kolu Lige postigle slijedeće rezultate:

PODRAVKA 1 (4 pobjede i poraz): Podravka 1 – Podravka 2 11:3, ŠR Popovača – Podravka 1 0:5, Podravka 1 – ŽRK Ivanić 1 12:6, ŽRK Ivanić 2 – Podravka 1 9:16, Podravka 1 – ŠR Garešnica 4:7.

PODRAVKA 2 (2 pobjede i 3 poraza): Podravka 1 – Podravka 2 11:3, ŽRK TVIN Trgocentar – Podravka 2 0:4, Podravka 2 – ŠR Popovača 5:0, ŽRL Ivanić – Podravka 2 12:4, Podravka 2 – ŽRK Ivanić 2 3:8.

SASTAVI PODRAVKINIH EKIPA

PODRAVKA 1: Petra Behin, Magdalena Lončarić; Patricia Firšt, Vita Domijan, Lora Ružić, Hannah Vuljak, Anja Matovina, Sara Baltić, Vanja Bošnjak, Lucija Jakupek, Patricija Cirkvenec, Marija Markota, Dajana Ranilović, Dora Orošić, Lucija Fajdić, Ela Bebek, Sara Sraček, Ivona Begić.

PODRAVKA 2: Marsela Nemec, Rita Rea Pavić, Leonarda Sermek, Ena Šokec, Lana Zagorščak, Mia Zagrajski, Marta Banek, Lana Ramljak, Lana Antolić, Ivana Perika, Mia Tehtrle, Antonia Pleić, Lea Hrupec, Maja Hudinčec, Patricia Kralj, Doroteja Loparić.