Iznimno uspješna i zahtjevna sezona službeno je privedena kraju, a iza naše ekipe ostaju rezultati na koje svi mogu biti izuzetno ponosni. Osvojena je dvostruka kruna, odnosno, bez poraza Prvenstvo Hrvatske te Kup Hrvatske, čime su naše rukometašice još jednom potvrdile kvalitetu, snagu i dominaciju na domaćoj sceni tijekom cijele sezone.

Iza ekipe su mjeseci ispunjeni brojnim utakmicama, putovanjima, treninzima i velikim izazovima. Nažalost, sezona je bila obilježena i brojnim ozljedama. Unatoč zahtjevnom ritmu, igračice su zajedno sa stručnim stožerom svakodnevno davale i više od maksimuma kako bi ostvarile zacrtane ciljeve i na najbolji način predstavljale Klub.

Posebno vrijedi istaknuti i odlične nastupe u EHF Ligi prvakinja, u kojoj su Podravkašice prošle grupnu fazu te izborile osminu finala i još jednom pokazale da pripadaju europskom rukometnom vrhu.

Danas je u klupskim prostorijama održan sastanak na kojem se prvo obratila direktorica Kluba Vlatka Mihoci koja je, uz čestitke svim prisutnima, pohvalila igračice za sve nastupe, kao i cjelokupni stručni stožer za kontinuirani, predani i profesionalni rad. Jednako tako, istaknuti su i pojedini nedostaci koji se događaju u svakom profesionalnom kolektivu, a koji su ujedno i mjesto za napredak.

Glavni trener Ivica Obrvan pohvalio je veoma dobro odrađenu sezonu punu prepreka, istaknuo izvrsne periode, jednako kao i one segmente na kojima se može dodatno poraditi. Također, zahvalio je svim igračicama i stručnom stožeru koji odlaze iz našeg kolektiva te im zaželio sreću i zdravlje te da ostvare željene ambicije.

Nakon sastanka na raspored je došao i tradicionalni svečani ručak u restoranu Štagelj. Čestitke na uspješnim rezultatima uputio je gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić, dok je ispred Podravka Grupe, glavnog klupskog sponzora čije ime desetljećima s ponosom nosimo i predstavljamo, s prigodnim riječima sve pozdravila predsjednica Uprave Podravke d.d. Martina Dalić.

Plakete sa zlatnim medaljama za osvojeno Prvenstvo Hrvatske i Kup Hrvatske, direktorica Kluba Vlatka Mihoci uručila je Mišelu Jakšiću, Martini Dalić i predsjedniku klupskog Nadzornog odbora Ivanu Palu.

Na kraju sezone oprostili smo se i s igračicama te dvije osobe iz stručnog stožera, a kojima želimo puno sreće, zdravlja i uspjeha u budućim izazovima. Od igračica, to su Antonia Tucaković, Hannah Vuljak, Kristina Dramac, Nikolina Kragulj, Kristina Prkačin i Aleksandra Olek. Iz stručnog stožera odlaze pomoćni trener Marko Brezić i kondicijski trener Jovan Novaković. Personalizirane poklone uručila im je direktorica Kluba Vlatka Mihoci.

Podravkašice zajedno sa stručnim stožerom odlaze na zasluženi odmor, dok se rukometnim obavezama punom parom vraćaju u srpnju.

Foto: RK Podravka/Luka Maruševec