S utakmica Podravka Vegeta - Trešnjevka u Koprivnici // Foto ivo Čičin-MašanskerMiranda Tatari u utakmici s Trešnjevkom u Zagrebu, odigranoj u rano poslije podne u subotu, ušla je dva puta u igru radi izvođenja sedmeraca i zabila oba gola u 8. i 34. minuti. Rezultat utakmice 9. kola Lige za prvaka 1. HRL Trešnjevka – Podravka Vegeta 28:38 (11:23). Andrea Čović zabila je osam od osam, Horvat šest od sedam, Damnjanović pet od sedam, Pušić-Koroljević tri od tri, Jelčić 14+1 obrana, Miletić kod Trešnjevke 6/8, Kajfeš 8/15, itd.

Nema se puno više dodati na ono što je napisano u uvodu. Podravka Vegeta dominirala je od prve do zadnje minute, igračice su bile raspucane i u postocima vrlo precizne: 38 golova od 56 udaraca (osam obrana vratarki domaćih i samo 10 promašaja). Efikasnost je dobra naznaka za ”diplomske” ispite koji dolaze na red u svibnju.

Idućeg petka, dakle ne u subotu, 3. svibnja Podravka Vegeta u 19 sati u sportskoj dvorani gimnazije Frana Galovića igra utakmicu 10-og i ujedno zadnjeg kola ovogodišnjeg prvenstva, a suparnik je Zelina. Bit će to ujedno i oproštaj ove ekipe od koprivničkih gledatelja, nakon uspješne sezone, jer je dosad ostvareno sve zacrtano, a to je osvajanje prvenstva Hrvatske i prolazak u Kup kupova. Preostale utakmice igraju se u Novigradu, Zaječaru i Crnoj Gori.

Očekuje se da će Podravki Vegeti u petak biti predani pehari za osvojeni 20-i naslov prvakinja te dodijeljene zlatne medalje, pa će u tom smislu vrijeme nakon utakmice biti svečanost, a dio igračica praktički će se oprostiti i od kluba, jer ih putevi (čitaj: ugovori) vode na druga mjesta u Europi.

Oko igračkog i stručnog kadra za iduću sezonu očekuje se uskoro priopćenje vodstva kluba.

UTAKMICA 9. KOLA LIGE ZA PRVAKA 1. HRL ZA ŽENE

TREŠNJEVKA – PODRAVKA VEGETA 28:38 (11:23)

ZAGREB Sportska dvorana Trešnjevka Kutija šibica. Gledatelja: 100. Sutkinje: Katja Pleše (Osijek) i Melita Posavec (Virovitica). Nadzornik HRS-a: Miodrag Peković (Varaždin).

TREŠNJEVKA: Jug (3+0), Golubić (5+0); Zovko, Paska 1, Komljenović 2, Miletić 6, Blažek 1, Kajfeš 8, Borković 4, Šare, Mrmić 2, Stanić 3, A. Horvat 1. TRENER: Miran Ognjenović.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-), Jelčić (14+1); A. Čović 8, Kiridžić 2, Pongrac 2, Šon 3, Franjkić, Gaće, Damnjanović 5, Milanović Litre 1, Dragišić 3, Vidak 2, Tvorić 1, Tatari 2(2), L. Horvat 6, Pušić-Koroljević 3. TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Trešnjevka 1(0), Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Trešnjevka 4 minute (Borković, Mrmić), Podravka Vegeta 2 minute (Damnjanović).

IGRAČICA UTAKMICE: Andrea Čović (Podravka Vegeta).

Rezultati 9. kola: Trešnjevka – Podravka Vegeta 28:38 (11:23), Sesvete Agroproteinka – Lokomotiva 26:31 (15:14), Zelina – Samobor 25:16 (13:11).