Djevojčice Podravke 4 su u subotu 13. listopada 2018. odigrale u Gradskoj školskoj sportskoj dvorani Ljudevita Modeca u Križevcima prvi krug 1. Hrvatske rukometne lige za djevojčice. S obzirom da je oblik natjecanja turnir, odigrane su dvije utakmice. S ŽRK Radnik Križevci i ŽRK Đurđevac. Utakmice se uigraju 2 puta po 20 minuta.

Prva utakmica odigrana je s ŽRK Radnik Križevcima i završila je rezultatom 12:12 (poluvrijeme 8:6 za ŽRK Radnik). Djevojčice Podravke 4 ušle su u utakmicu loše i u prvih deset minuta gubile rezultatom 7:2. Razlog tome su mnogi promašeni šutevi, krivo dodane lopte i bezidejnost u napadu. No, unatoč poteškoćama u realizaciji, obrana je dobro funkcionirala. Cijelu utakmicu djevojčice Radnika su bile u vodstvu, no u samom finišu Podravkašice su uspjele prednost Radnika od 12:9 dostići i izboriti bod.

Nakon jedne utakmice pauze, odigrana je utakmica s ŽRK Đurđevcom. Rezultat je 21:16 (poluvrijeme 11:5) za naše djevojčice. U otvaranju utakmice bilo je vidljivo da su Podravkašice zaigrale opuštenije i smirenije nego u prethodnoj utakmici te od samog početka povele i povećavale rezultatsku prednost. Tim načinom igre bila je moguća rotacija svih djevojčica koje su bile u zapisniku, a ostvarena je prva pobjeda u novoj sezoni.