Janković i Pušić-Koroljević: bit će žustro s Lokomotivom u Zagrebu 9. svibnja // Foto Robert ŠoštarićNakon dvotjednog mirovanja, u kojem su ipak odigrane neke zaostale utakmice hrvatskih liga, a čiji se rezultati odmah mogu pronaći na prvoj stranuici www.rk-podravka.hr, a gdje su uredno praćeni i rezultati juniorki na kavlifikacijama za SP, slijede redovita kola.

Kad smo već kod zaostalih utakmica, onda teba reći da su Trešnjevka i Lokomotiva u zaostaloj utakmici 22. kola odigrali neriješeno, 26:26 (15:14), pa je Lokomotiva sedam bodova iz Podravke Vegete, a pod pretpostavkom da pobijedi u dvije zaostale utakmice; iz 19. kola u Samoboru i 20. kola u Sinju, razlika će biti tri boda, što praktički Koprivničankama osigurava 1. mjesto, jer, nije nemoguće, ali je malo vjerojatno da bi TVIN, Orijent i Sinj mogli uzeti Podravki Vegeti koji bod. No, prava potvrda osvajanja još jednog prvenstva bit će utakmica u Zagrebu s Lokomotivom 9. svibnja.

Rasporedi

U 1. HRL Podravka Vegeta u 23. kolu gostuje u Virovitici, gdje u subotu 14. travnja, s početkom u 19 sati, igra utakmicu s domaćim TVIN Trgocentrom.

Ostali parovi 1. HRL za žene: Lokomotiva – Koka igra se danas, u petak, 13. travnja, u 18,30 sati, a u nedjelju će u 18 sati igrati Orijent Presoflex – Umag. U subotu se sastaju preostale ekipe: Sesvete Agroproteinka – Samobor (17,30), Sinj – Trešnjevka (19,30), Dalmatinka – Zamet (19), Zelina – Arena (20).

U 2. HRL sjever Podravka Lino dočekuje u 19. kolu u subotu u gimnazijskoj sportskoj dvorani u Koprivnici Multinorm Cernu iz Cerne. Utakmica počinje u 18 sati. Pstali susreti: Osijek OSC – Petrijevci (odigrano 12. 4.), u nedjelju u 16,30 igraju Darda – Đurđevac, a u subotu se sastaju Zrinski – Pitomača (16,30), Ivanec – Brod Gymnasium (18), Bjelovar – Vukovar (17).

U 3. HRL sjever Podravka 3 u 19. kolu gostuje u subotu 14. travnja u Velikom Trojstvu, gdje u subotu u 18 sati igra s istoimenim klubom. Čakovec je slobodan, a ostala tri para su: u subotu Prelog – ŽRK Bjelovar (16,30), a u nedjelju 15. travnja TVIN Trgocentar 2 – Ivančice (13,30) i Mlinar – Koka 2 (14).

Međužupanijska rukometna liga Koprivnica-Bjelovar-Virovitica počinje proljetno natjecanje 8. kolom. Podravka 4 gostuje u Daruvaru, gdje u subotu 14. travnja u 16 sati igra s istoimenim klubom. Ostali parovi: Ilova – Đurđevac 2, ŠRD Bjelovar – Pitomača 2, Kalinovac – Mladost.

Rukometna liga Rukometnog saveza KKŽ u nedjelju 15. travnja u koprivničkoj sportskoj dvorani odigrava 8 krug turnira za djevojčice rođene 2000. godine i mlađe. Satnica i parovi: 10 sati Podravka 2 – Koka, 10,35 Podravka 1 – Zrinski, 11,10 Podravka 2 – Zrinski, 11,40 Koka – Podravka 1.

Dakle, Podravkine ekipe ovog vikenda nastupaju u ukupno pet natjecanja različitog ranga sa šest ekipa.

No, najveća uzbuđenja slijede idućeg produženog vikenda u Podravini, kada se u Đurđevcu i okolici od 19. do 22. travnja igra završnica prvenstva Hrvatske mlađih kadetkinja, a u subotu i nedjelju završnica natjecanja, polufinale i finale, ženskog rukometnog kupa.