Bjelovar - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskPodravka Vegeta u 20. kolu 1. HRL pokupila je dva boda u Bjelovaru: pobijedila je domaćine sa 17:30 (10:4). Kako se utakmica odvijala, tako je razlika u korist Koprivničanki rasla. Dora Krsnik prvo je ime susreta.

U početku Podravka Vegeta bi povela, Bjelovar izjednačio. U 12. minuti 6:6 uz obranu sedmerca Ivane Kapitanović. A onda je slijedilo pet Podravkinih golova i u 17. minuti vodstvo gošći bilo je uvjerljivo, 6:11. Do kraja poluvremena, uz povremeno približavanje Bjelovara (10:13 u 24. minuti) odmak gošći bio je četiri razlike, 10:14. Po šest obrana golmanica na obje strane.

Bjelovar - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskU drugom poluvremenu od 38. minute počelo je rezultatsko odvajanje u korist Podravke Vegete. Nakon 13:18 u 51. minuti već je bilo 10 razlike, 16:26, a u 57. minuti 16:28. Na kraju prvim golom, nakon ozljede, Selene Milošević zaključen je susret pobjedom Podravke Vegete 17:30 (10:14).

Vrlo je učinkovita bila Dora Krsnik s udarcima 8/9, a slijede Nemaškalo 4/5 i Vidak 4/11. Kapitanović 14 obrana, od toga dva sedemerca.

Bjelovar - Podravka Vegeta // Foto Ljerka VreskUTAKMICA 20. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

BJELOVAR – PODRAVKA VEGETA 17:30 (10:14)

BJELOVAR – Dvorana Srednjih škola. Gledatelja: 100. Suci: Nikola Knežević i Dalibor Tunuković (oba Vrpolje), Nadzornik HRS-a: Milorad Jeftić (Varaždin).

BJELOVAR: Pokopac (2+-), Delić (12+-); Nikšić 2, Smiljčić 4(2), Kaselj 1, Tolić 3, Galetić 1, Markov, Tvorić 1, Cindrić, Gavrić, Mikulić 2, Hruby 2, Gašparović 1. TRENER: Hrvoje Cikoja.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (12+2), Hajduk (-); Zadravec, Dežić 3, Kartlovčan 1, Popović, Krsnik 8, Milošević 1, Nemaškalo 4, I. Mrđen 2, Vidak 4, Pavlović 1, Gugić 2, Debelić 3. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Bjelovar 4(2), Podravka Vegeta 1(0).

ISKLJUČENJA: Bjelovar 4 minute (Galetić, Mikulić), Podravka Vegeta 8 minuta (Vidak 2+2, Nemaškalo, I. Mrđen).

IGRAČICA UTAKMICE: Dora Krsnik (Podravka Vegeta).