Obrana Lokomotive zaustavlja Sanju Damnjanović // Foto Robert ŠoštarićU derbiju, koji nije pružio osobitu igru, Podravka Vegeta je u 12. kolu 1. HRL pobijedila zagrebačku Lokomotivu 33:24 (15:16).

Lokomotiva je ušla u utakmicu sa silnom voljom, Podravka Vegeta je zato platila svoju sporost u napadu i rupičavost u obrani. Dojam kod domaćih popravilo je drugo poluvrijeme u kojem je bilo više povezanosti u igri, više obranjenih lopti, što od Žderić, što od blokada u obrani. Lokomotiva je, pak, tokom utakmice koristila prolaz na crtu i udarce iz vana, boljku domaćih vratarki.

Anita Gaće kontra Dubravke Bukovine // Foto Robert ŠoštarićRavnopravna utakmca u rezultatu trajala je do 25. minute, kada je Lokomotiva u minuti povela s dva razlike, 12:14. Nakon 14:14 u 28. minuti u zadnjoj minuti prvog poluvremena bilo je 14:16, a konačni rezultat poluvremena 15:16. Da je taj rezultat postignut u borbi gdje je kvaliteta nadvladala kvalitetu, gledatelji bi uživali. Ovako su odlučivale greške na obje strane i izuzetno slabe obrane.

Lidija Horvat i Miranda Tatari te Sonja Bašić i Iva Milanović Litre // Foto Robert ŠoštarićDamnjanović je imala želučanih problema i to se vidjelo na rezerviranosti u igri, a Horvat se ozlijedila nakon tri krasna gola i tri loša dodavanja. Nije ni Tatari bila ”prava”. Imponirala je Anita Gaće, iako je i ona, kao i ostale, imala dodavanja pivotu koja spadaju u pojam ”nemoguća misija”. Ni jedna lopta Podravkinih igračica upućena snažno od poda nije stigla do ”adresanta”.

Lokomotiva (čitaj Sonja Bašić i Iva Milanović Litre, pa i Marija Milić) nazabijale su se iz vana, krila su dala puno golova (Janković na desnom krilu 5).

Uhvati kako možeš: Nataša Janković (18) i Nikica Pušić-Koroljević // Foto Robert ŠoštarićDrugo je poluvrijeme popravilo dojam, kad je proigrala Tatari, a korisnim se pokazalo u utakmici korištenje Kožnjak, Čović ništa lošija od Ježić, a i Damnjanović se trgla, bez obzira na dva promašena sedmerca. No, nešto treba ići i na konto dobre Lokomotivine golmanice Dubravke Bukovine. U drugom dijelu Podravka Vegeta je od 21:19 (Podravka je taj gol postigla s dvije igračice manje) u 41. minuti, došla u 49-oj do 26:20, a dalje je bila stvar rutine i sasvim neupitno tko će biti pobjednik derbija i tko će nastaviti prvenstvenu trku bez izgubljena boda.

Ode Kožnjak! // Foto Robert ŠoštarićIpak je najslabiji dio utakmice bilo suđenje. To naprosto nije dobro, zbunjujuće je za obje ekipe, nije bilo čvrstog kriterija, koji su ostali ”visjeti” negdje na smrznutoj grani hrvatske zime. S pravom se zapitao gostujući trener Nenad Šoštarić zašto barem derbije ne sude naših najbolji suci. U nekim prilikama to mogu biti i Milošević i Gubica, ili su za HRS-ove suce utakmice ženskih ekipa ”druga liga”, pa šalju, na neke ženama važne utakmice, vježbenike i vježbenice. Dajte malo dostojanstva i toj ligi. Ako gledatelje već nerviraju igračice, ne moraju i sutkinje (suci).

UTAKMICA 12. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – LOKOMOTIVA 33:24 (15:16)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 400. Sutkinje: Helena Crnojević (Zagreb) Emina Kostecki Radić (Kutina). Nadzornik HRS-a: Dubravko Konjuh (Rijeka).

PODRAVKA VEGETA: Žderić (7+1), Jelčić (4+0), Kapitanović (-); Čović 1, Kožnjak 4, Pongrac, Šenvald, Petković, Gaće 6, Damnjanović 9(6), V. Milanović Litre 1, Dragišić, Havić, Tatari 6, Horvat 3, Pušić-Koroljević 3. TRENER: Neven Hrupec.

Trka za Tatari: I. Milanović Litre, I. Milić i Horvat // Foto Robert ŠoštarićLOKOMOTIVA: Bukovina (9+1), Razum (-+1); Smiljanić, Pasarić 3(2), Vučković, Ježić 2, Janković 5, Puljić, I. Milić 2, I. Milanović Litre 3, M. Milić 3, Bašić 6, Krsnik, Poljak. TRENER: Nenad Šoštarić.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 8(6), Lokomotiva 3(2).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 minuta (V. Milanović Litre 2+2, Tatari 2), Lokomotiva 14 minuta (I. Milanović Litre i Bašić 2+2, Ježić, M. Milić, Krsnik po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Miranda Tatari (Podravka Vegeta).

Katarina Ježić između Tatari i Gaće // Foto Robert ŠoštarićRezultati 12. kola 1. HRL za žene: Zelina – Dalmatinka 27:17, Arena – TVIN Trgocentar 34:30, Podravka Vegeta – Lokomotiva 33:24, Samobor – Trešnjevka 33:20, Umag – Sinj 28:23, Zamet – Orijent Presoflex 31:21, Koka – Sesvete Agroproteinka (15.1.).

Poredak na tablici nije puno izmijenjen: 1. Podravka Vegeta 24, 2. Lokomotiva 22, 3. Samobor 16, 4. Arena 14, 5. Zelina 12, 6. Zamet 12, 7. Sesvete Agroproteinka 10 (utakmica manje), 8. Koka 10 (utakmica manje), 9. Dalmatinka 10, 10. Trešnjevka 10, 11. Sinj 8, 12. Umag 8, 13. Osijent Presoflex 8, 14. TVIN Trgocentar 2.

Parovi 13. kola (kraj prvog dijela prvenstva): Trešnjevka – Koka, Sesvete Agroproteinka – Umag, Sinj – Podravka Vegeta, Lokomotiva – Zamet, Orijent Presoflex – Arena, TVIN Trgocentar – Zelina, Dalmatinka – Samobor.