U prostorijama Rukometnog kluba Podravka održana je konferencija za medije uoči nedjeljnog derbija 22. kola 1.HRL za žene kada u Koprivnicu stiže Lokomotiva Zagreb. Podsjetimo, u prosincu je Podravka Vegeta odigrala svoju gostujuću utakmicu u Zagrebu te unatoč tome što je čak dva puta u utakmici imala prednost od pet pogodaka na kraju su podravkašice poražene 2 razlike.  U Zagrebu je bilo 22:20. Ovaj uzvrat s obzirom da je u međuvremenu Podravka Vegeta izgubila od Dugog Sela na domaćem terenu, zasad ne može utjecati na plasman gdje u ovom trenutku Lokomotiva drži prvo mjesto s četiri boda više od Podravke no do kraja još ima nekoliko kola pa su moguća i neka iznenađenja. Bez obzira na to uvijek je cilj ekipe pružiti maksimum na terenu i dati sve od sebe u svakoj utakmici, a tako će biti i u nedjelju što su sudionici konferencije i najavili. Konferenciji za medije su prisustvovali trener Antonio Pranjić te igračice Sara Šenvald i Larissa Kalaus. 

U nedjelju nas očekuje derbi hrvatskog ženskog rukometa između Podravke Vegete i Lokomotive. Dolazi ekipa koju odlično poznajemo i nema tu nekih tajni. Mi znamo sve o njima, oni o nama. Pripremamo se za njih već duže vrijeme, a nakon reprezentacije i intenzivnije. Odlična je atmosfera u ekipi, cure odlično rade na treninzima i siguran sam da će to u nedjelju izgledati odlično i na terenu te da ćemo pokazati najbolje od nas kao što se to i očekuje kad se igra pred domaćom publikom. Sve su igračice spremne osim Tine Barišić koja već duže vrijeme ima problema s vratom i pitanje je hoće li uspjeti biti spremna do nedjelje – rekao je trener Antonio Pranjić. 

Sara Šenvald je naglasila kako pripreme za nedjeljni derbi teku jako dobro. 

Posebna motivacija za derbi nije potrebna jer je derbi dovoljan motiv. Znamo da smo odigrali utakmicu u Zagrebu gdje smo izgubili dva razlike i pred svojom publikom želimo prezentirati bolje svoju igru i ostvariti bolji rezultat te se nadamo pobjedi – rekla je kružna napadačica Sara Šenvald. 

Nekoliko je riječi o nedjeljnom derbiju rekla i kapetanica Larissa Kalaus. 

Koliko se god sastav Lokomotive mijenjao unazad nekoliko godina, trener i izbornik Nenad Šoštarić uvijek je iz ekipe izvukao maksimum, a to očekujemo i u nedjelju. Utakmicu smo u Zagrebu izgubili iako smo veći dio utakmice bili bolja ekipa, a sigurno da će domaća publika biti još jedan dodatan motiv da se pokažemo u jednom boljem izdanju te na kraju krajeva vratimo bodove koje smo izgubili u Zagrebu – rekla je Larissa Kalaus. 

Uslijedila su pitanja novinara, a jedno od njih bilo je usmjereno treneru Antoniu Pranjić vezano uz pritisak uoči derbija i postoji li?

Kroz rad na treninzima i pripremanje ove utakmice ne osjećam pritisak derbija. Mislim da na domaćem terenu klub kao što je Podravka mora pružiti najbolje od sebe. Kao što sam rekao i prije uvijek mora ići na pobjedu. Iz treninga u trening i utakmice u utakmicu vidi se napredak i nadam se da ćemo to pokazati i u ovu nedjelju protiv Lokomotive, u najbitnijoj utakmici za nas – rekao je Antonio Pranjić.

Pitanje je uslijedilo i oko osvajanja prvenstva i postoji li još uvijek nada?

Nakon poraza u Zagrebu i od Dugog Sela došli smo do utakmice koja se igra u Koprivnici protiv Lokomotive i koja se obično igrala za prvaka odnosno za naslov. Sada je u ovoj situaciji Lokomotiva pred osvajanjem no ne gubimo nadu dok sve nije i matematički riješeno. Znamo što želimo od ove utakmice i nama je itekako važna jer igramo na domaćem terenu i pred domaćom publikom i želimo ih razveseliti našom igrom i zalaganjem na terenu – rekao je trener Antonio Pranjić. 

Jedno od pitanja bilo je može li Lokomotiva do kraja prvenstva podbaciti u nekoj od utakmica do kraja prvenstva?

Ostaje još par kola do kraja i uz njihovu kvalitetu i igru teško je očekivati da mogu negdje kiksati – rekao je Antonio Pranjić.

Je li Lokomotiva bolja u odnosu na razdoblje kada je odigran derbi u Zagrebu, upitao je jedan od novinara?

Razlika između one utakmice i ove sad je vremenski period gdje su igračice Lokomotive dobile iskustvo igranja jakih utakmica Lige prvakinja. Sigurno je to nešto gdje su mogli dobiti na iskustvu i gdje su unatoč porazima dobili iskustvo koje im pomaže u razvoju i napretku. Ne smijemo zaboraviti i da smo i mi igrali Europsku ligu. I naše su cure zrelije i iskusnije i stvarno mislim da smo spremni da to pokažemo u nedjeljnom srazu – rekao je trener Antonio Pranjić.

Na pitanja o tome hoće li to biti čvrsta utakmica trener Pranjić je također potvrdno odgovorio navodeći kako su to uvijek utakmice u kojoj je prisutna velika borba.

Svaki dvoboj je Podravke i Lokomotive u zadnje vrijeme bio je pod navodnicima ”rat na terenu”. Borba je to zadnjih trenutaka utakmice i to se može očekivati i u nedjelju. To ujedno i je čar tog ženskog derbija kod nas – rekao je trener Pranjić.

Upućeno je i pitanje o sedmercima i realizaciji i koliko je uspješna  u posljednje vrijeme gdje je trener naglasio kako je od drugog mjeseca ekipa podigla realizaciju sedmeraca te ne iskazuje nikakvu zabrinutost oko tog dijela.

Neka od pitanja bila su rezervirana i za igračice Saru Šenvald i Larissu Kalaus. Ono upućeno Sari bilo je u napretku u ekipi i je li on vidljiv?

Sigurno je da se vidi kroz utakmice hrvatske lige gdje smo većinu utakmica dobili s većom razlikom. Mislim da se vidi napredak, a hoće li to biti dovoljno u nedjelju vidjet ćemo – rekla je Šenvald. 

Sa Sarom se složila i Larissa Kalaus.

Mislim da se vidi ta nekakva razlika i da sve igračice mogu držati visok tempo i da se po pitanju izmjena ne vidi velika razlika te će to biti važan faktor u nedjelju – rekla je Kalaus i odgovorila na pitanje je li Podravka Vegeta u prednosti s obzirom da je Lokomotiva većinu toga što igra razotkrila kroz Ligu prvakinja. 

Sigurno da veći broj utakmica znači i veći broj videa i da nam je lakše snimiti svaku od igračica koja što radi i koja gdje šutira. Upravo se na tome bazira dio naše pripreme u ovom tjednu na svakodnevnom videu i analiziranju što obrane, što napada pa je u tom segmentu Liga prvakinja bila bitan faktor da snimimo ono što dodatno rade, a što se u domaćem prvenstvu ne ističe toliko – zaključila je Larissa Kalaus. 

S obzirom na obrambene zadatke Sare Šenvald jedno je pitanje bilo upućeno vezano uz njezine zadatke u obrani i na što treba pripaziti?

Znamo da im je Stela Posavec motor ekipe i da od nje cijeli napad kreće. U dobroj formi su i Klara Birtić i Tena Petika na obje strane odlični pucači pa i tu trebamo obratiti pozornost no najbitnije je da igramo agresivnu obranu – rekla je Sara Šenvald. 

Na kraju je Larissa pozvala navijače da dođu na derbi i pruže im podršku s tribina. 

Dragi navijači, kao što znate očekuje nas derbi u nedjelju protiv Lokomotive i nadamo se i veselimo vašoj podršci u toj utakmici koja će nam svakako biti bitna – pozvala je navijače kapetanica Larissa Kalaus. 

Dodajmo kako će nedjelja biti prava poslastica za ljubitelje sporta i rukometa. Sportski će dan započeti u podne kada mlađe dobne kategorije, točnije U14 i U12 igraju prijateljske susrete s gostima koji nam dolaze iz Gospića. Prva utakmica između RK Podravke U12 i RK Gospića bit će u 12.00, a druga kada će istrčati stariji uzrast U14 u 13.45. Mlađe djevojčice U12 vodit će trenerica Snježana Petika, a starije će voditi trenerica Đurđica Zečević. Centar događanja je derbi koji počinje u 17.00 sati. Ta će utakmica biti dobar način da se našim djevojkama, kadetkinjama dodijele poklon paketi za osvojeno drugo mjesto i srebrnu medalju na državnoj završnici, a u osvajanju medalje su uz 16 talentiranih igračica sudjelovale i glavna trenerica Đurđica Zečević te uz nju i trenerica vratarki Barbara Stančin. Očekuju vas i Lino i Mirka Kompostirka u dvorani te kutak za bojanje i druženje s maskotama. Bit će to jedan velik i lijep sportski događaj gdje ćete moći provesti nedjeljno popodne, a za ulaz u dvoranu ulaznice nisu potrebne te je isti slobodan. Za one koji se neće moći odazvati na utakmicu prijenos će biti na Sportskoj televiziji.