Rukometašice Podravke Vegete danas su ponovno sjajno otvorile utakmicu s mađarskom ekipom Dunaujvaroš. U prvih 30 minuta uz puno discipline u obrani i prilično dobru efikasnost u napadu kontinuirano su bile u plusu, tri, četiri pa i pet pogodaka. Do kraja poluvremena rezultat je bio 16:12 za podravkašice.

U petnaest minuta drugog poluvremena podravkašice još drže ritam i ne ispuštaju vodstvo, ali nakon toga u 46. minuti hvata priključak mađarska ekipa i dolazi do prvog izjednačenja 19:19. Do 51. minute lomio se rezultat, ali nakon toga gostujuća ekipa spretnom serijom 4-0 preokreće rezultat u svoju korist 23:26. Do kraja su se podravašice ponovno približe i otvorile put do novog preokreta no pobjedu ipak odnose gošće, rezultatom 26:27. Danas je u Podravkinim redovima najefikasnija bila Guskić koja je postigla 7 i Zadravec sa 6 pogodaka dok su Mrđen i Barišić zabile svaka po četiri pogotka.

Trener Željko Babić dao je svoje viđenje današnje utakmice, ali i cjelokupnog iskustva koje je proizašlo iz ovih međusobnih ogleda.

Sigurno da smo imali odlična tri poluvremena, a četvrto poluvrijeme nas je stigao fizički umor ili druga komponenta, mentalni. Zadovoljili smo se što smo odigrali perfektno prvo poluvrijeme i defanzivno i ofanzivno i naravno protivnice koje su izvrstan tim su iskoristile to što smo mi malo stali. U određenom trenutku smo imali velike rupe u napadačkoj igri gdje po pet minuta nismo dali gol. U svakom slučaju odlične utakmice za naš mladi tim i izvrsno iskustvo, ali i dobra motivacija za rad. Manje više smo ponovili, jednu smo utakmicu, dobili, jednu izgubili baš kao i u Mađarskoj i vjerujem da je ovo iskustvo bilo važno za naš tim – rekao je trener Željko Babić. 

Za trenere obje ekipe ovo je bila jako dobra i kvalitetna suradnja koja im omogućava da naprave finalno uštimavanje za početak sezone, a moguće je kako će se i u narednom razdoblju susresti na još ponekoj prijateljskoj utakmici. Mađarska sa svojim prvenstvom kreće nešto ranije pa je njima ostalo nešto manje vremena dok će trener Željko Babić s curama već sljedeći tjedan put Mosonmagyarovarija gdje će Podravka Vegeta sudjelovati na turniru. Tjedan poslije Podravka Vegeta je domaćin 16. po redu Memorijalnog turnira Josip Samaržija-Bepo koji je na rasporedu 26.8-27.8.2022., a u Koprivnicu nam stižu Lokomotiva Zagreb, Budućnost i Krim Mercator.

Podravka Vegeta; Tucaković (11), Galinec, Crnjak; Zadravec 6, Vuković 1, Stelmakh 1, Popović, Guskić 7, Kalaus L. 1, Buljan, Šenvald, Kalaus D. 1, Mrđen 4, Vuljak 4, Barišić 4, Šimara 1, Pandža. Trener: Željko Babić

DKKA; Bartulović; Fodor, Szalai, Horvath 2, Farkash 8, Matucza, Poczetnyk 2, Kazai 2, Krupjak 5, Borgyos 2, Lakatos 1, Weisheitel 1, Arany 3, Kukcska 1, Ogutoye, Nick. Trener: Rapatyi Tamas.

Isključenja: Podravka Vegeta 2min(Barišić)/ 4min(Lakatos,Poczetnyk )

Sedmerci: Podravka Vegeta 7/9/DKKA 4/4

Foto: Ivan Brkić