Krajačić i njegove rukometašice // foto arhivaTRENERI SURADNICI // Izvještava Branko Krajačić

U zaostaloj utakmici 14. kola 2. HRL sjever  Bjelovar je ugostio ekipu Podravke Lino i pobijedio više nego uvjerljivo sa 7 pogodaka razlike (35:28). Linice su izgubile od četvrto plasirane ekipe prvenstva. Već u samom otvaranju utakmice Bjelovar je preuzeo vodstvo i  iz minute u minutu dizao prednost. Istina, na kraju prvog dijela samo +4 (18:14). ali je prednost u jednom momentu (u 25. minuti) iznosila i +8 (18:10).

Posljednjih 5 minuta prvog dijela Linice su napravile seriju od 4 uzastopna pogotka i otišle na odmor s podnošljivih 4 pogotka zaostatka. Možda se i činilo da će ova serija značiti preokret u igri i rezultatu, no ubrzo je Bjelovar posložio redove i opet ušao u svoj ritam, koji Linice nisu mogle pratiti. Na kraju uvjerljiva i zaslužena pobjeda danas boljeg Bjelovara. Ovaj će poraz zasigurno i prvenstvo učiniti još zanimljivijim, jer je bodovna razlika između prve tri ekipe minimalna.
Očekivano smo odigrali slabu utakmicu i ovaj rezultat me ne iznenađuje. Skoro pola ekipe

dan ranije ae vratio s kvalifikacijskog turnira za EP kadetkinja iz Moskve, na kojem su osim napornog putovanja i priprema odigrale tri vrlo zahtjevne utakmice, kojima su osigurale sudjelovanje na prvenstvu Evrope, a koje će se održati tijekom kolovoza u Poljskoj. Vidno umorne, nisu mogle pružiti bolji otpor solidnoj ekipi Bjelovara.

Nažalost, zbog naših obveza nismo bili u mogućnosti odgoditi ovu utakmicu, jer nam predstoji razdoblje u kojem nas osim ligaškog natjecanja (4 utakmice), čeka završnica kadetskog prvenstva države (7 utakmica), završnica kupa (Final Four 2 utakmice) uz već spomenute obveze prema državnoj reprezentaciji (pripreme za Europsko prvenstvo), a sve to u razdoblju od mjesec i nešto više dana. Naravno, ovime ne želim umanjiti vrijednost pobjede Bjelovara, ali sigurno je da bi utakmica bila drugačija da je odigrana i drugim okolnostima. Sada nam predstoji blagdanski odmor od pet dana a iza toga slijedi vrlo zahtjevan mini ciklus kako bi se što bolje pripremili za nadolazeće obveze.

PRVENSTVENA UTAKMICA 14. KOLA 2. HRL SJEVER

BJELOVAR – PODRAVKA LINO 35:28 (18:14)

BJELOVAR – Dvorana srednjih škola. Gledatelja 75. Suci: Miljenko Medved i Matko Murić (Varaždin). Nadzornik: Božidar Prpić (Osijek).

BJELOVAR: Tomiša, Medved, M. Gavrić 5, Erceg 3(3), A. M. Gavrić 6, P. Kuzmić 6,  Jambrešić, Šćirek, D. Kuzmić 4, Lupić 5, Maras, Gašparović 4, Dukić 2, Turković. TRENER: Zenon Vidović.

PODRAVKA LINO: Markanović, Krmpotić, Slivar 2, N. Tvorić 2, Pejak 1, Bogdanović 2, Božić 1, Zagorščak 1, L. Kalaus 5, D. Kalaus 2(1), Dušak 2, M. Oremović 3, Maljak 3, A. Oremović 4. TRENER: Branko Krajačić.

SEDMERCI: Bjelovar 3(3), Podravka Lino 3(1).

ISKLJUČENJA: Bjelovar 6 minuta (A. M. Gavrić, P. Kuzmić, Lupić po 2), Podravka Lino 10 minuta (Božić 2+2, Slivar, Zagorščak, L. Kalaus po 2).