Rukometašice Podravke Vegete su odigrale i 19. kolo 1.HRL za žene na gostovanju u Splitu gdje ih je danas dočekao domaćin iz Splita i upisale uvjerljivu pobjedu 24:37, poluvrijeme 12:19.

Odlična ekipa koja je u ovoj kalendarskoj godini svoj prvi poraz i to minimalan, upisala prošlog tjedna protiv prvoplasirane Lokomotive. S obzirom na kvalitetu koju ova ekipa pokazuje bilo je jako važno i u ovu utakmicu ući ozbiljno od prve minute. Naglasak je ponovno bio na jakoj i agresivnoj obrani što je ekipa u potpunosti ispunila pa je nakon sedam minuta već uvjerljivo vodila, bilo je 0:7 i tek je u osmoj minuti domaća ekipa zabila svoj prvi pogodak. Malo se razigrala domaća ekipa u nastavku, ali veće napetosti u prvom dijelu nije bilo jer je Podravka održavala prethodno akumuliranu prednost od 6-7 pogodaka. U posljednjih deset minuta prvog dijela malo su popustile u obrani podravkašice pa je domaća ekipa malo smanjila zaostatak. Trener Pranjić je pozvao minutu odmora i ekipa je nastavila u onom ritmu koji smo gledali velikim dijelom prvog poluvremena. Ekipa je na odmor otišla sa sedam pogodaka prednosti i uz rezultat 12:19.

Onih 6-7 pogodaka prednosti koje je ekipa držala u prvom dijelu u drugom je poluvremenu je brzo otišlo na 10, a a kasnije i više pogodaka prednosti. Sredinom drugog dijela bilo je više nego jasno da će podravkašice u ovom susretu osigurati nove prvenstvene bodove. Mirno su privele utakmicu kraju uz rezultat 24:37, a sada slijedi put do Koprivnice te već u srijedu ekipu očekuje gostujući susret četvrtine finala hrvatskog kupa za žene kod riječkog Zameta dok će u subotu na domaćem terenu u sljedećem prvenstvenom kolu dočekati ekipu Bjelovara.

Danas su u redovima Podravke najefikasnije bile Pandža, Barišić i Stelmakh. Vratarke su imale 11 obrana, a trener Antonio Pranjić je imao priliku izrotirati sve igračice.

Čestitam našim curama na pobjedi i nova dva boda protiv ekipe Splita koja je ove godine odlična u prvenstvu. Jako sam zadovoljan današnjim početkom utakmice kada smo izgledali čvrsto i agresivno u obrani, a napad je bio organiziran i pripremljen što nam je omogućilo da odmah na početku stvorimo prednost i dođemo do niza od 7-0. Do kraja smo razliku samo povećavali i došli do uvjerljive pobjede. 

Odlično smo ušle u utakmicu i čvrstom obranom i zabijenim zicerima nametnule naš ritam i to održavale. Sretna sam što smo igrale kako smo se dogovorili i što smo sve imale odličan doprinos. Čestitam curama na nova dva boda i ovako moramo nastaviti do kraja – rekla je Barišić.

PODRAVKA VEGETA: Tucaković (7), Bešen (4): Zadravec 4, Turk, Vuković 2, Stelmakh 6, Guskić 2, Franušić 2, Šenvald 3, D. Kalaus, Mrđen 1, Vuljak 1, Barišić 6(2), Šimara 4, Pandža 6. TRENER: Antonio Pranjić.