Snježana Petika // Foto Ivo Čičin-MašanskerIz prvog susreta 3. runde kvalifikacija za EHF kup treba izvući pouke. Borbenost, zalaganje, želja nisu nedostajali u prvom susretu s Viborgom, to smo konstatirali nakon utakmice. Razgovor s novinarima uoči uzvratnog susreta to je povrdio. Snježana Petika rekla je:

– Moram reći da, nažalost, nismo uspjeli pobijediti, a niti ostvariti povoljniji rezultat. Nažalost, izgubili smo s velikom razlikom. Trudili smo se, zaista smo se borili u okviru svojih mogućnosti. Plus-minus – gro ekipe u tome je zadovoljio.

I nastavila:

– Imali smo i dosta peha, promašili smo dosta zicera, nekih šest-sedam komada. Da smo sve to zabili vjerujem da bi poraz bio blaži. No, međutim, to je sastavni dio igre, a moram spomenuti i suce koji su sudili vrlo čudno.

Petika nije rekla, ali zašto ne: dosudili su za domaće sedmerac kad je igračica ulazila s krila sama kao duh i pala, nitko je nije taknuo, ali je pad nagrađen sedmercem. S druge strane dva više nego očita sedmerca na Džono nisu dosuđena, domaćima se nakon neuspjelog pokušaja vraćala lopta na deveterac u cijeloj igri osjećala se izrazita naklonost Nizozemaca domaćinu. A nije trebalo, jer je Viborg ionako bio jači. Umjesto da budu sportski pratitelji Viborgova uspjeha, uspjeli su se nametnuti ispred toga, kao glavni faktor sportskog događaja. Ispod europske razine.

– Međutim, treba poći od sebe, pa onda dalje – ne pravda se Petika sudačkom nepravdom.

– Utakmicu doma odigrat ćemo, nadam se, dolje, da ćemo te greške, tehničke greške i promašene stopostotne prigode svesti na minimum, jer protiv danskih ekipa može se samo tako ostvariti povoljni rezultat, jer svaku grešku kažnjavaju kontrom i polukontrom, što je bio slučaj i tamo. Malo smo golova primili na postavljeni napad, sve ostalo bila je jurnjava u leđa, koju, nažalost, nismo mogli pratiti. Trudit ćemo se, vjerujem da ćemo se boriti, ponoviti borbu iz Viborga. Vjerujem da će se probuditi i cure s kojima baš nisam zadovoljna i priključiti se ostatku ekipe. Vjerujem da ćemo svi zajedno prikazati lijepi rukomet da ljudi koji dođu u dvoranu ne požale što su izgubili nekih sat, sat i pol.

Ana Debelić // Foto Ivo Čičin-Mašansker

ANA DEBELIĆ // Pokazati da možemo parirati takvim velikim ekipama

Kapetanica ekipe Ana Debelić vjeruje da se uočene greške mogu popraviti:

– Smatram da Viborg nije bolji od nas 15 razlike. Mislim da su takvoj velikoj razlici pridonijele naše tehničke greške i promašeni ziceri. To moramo smanjiti tako da što manje griješimo. U obrani smo dali sve od sebe, u napadu smo malo škripile. Ništ’. Moramo to popravit’, pa onda ako ništa drugo dati dobru partiju za publiku da pokažemo da i mi možemo parirati takvim velikim ekipama. I da dođe što više ljudi da ne moramo na razglas puštati snimljeno zviždanje i pljeskanje.

Ana je tu aludirala na nedomaćinsko ponašanje tehnike u dvorani u Viborgu, gdje se u trenutku napada Podravke Vegete u više navrata puštala na dvoranski razglas dekoncentrirajuća trešteća glazba. Navodno da je to u danskoj ligi običaj. Koliko znamo, u europskim ligama nije. Podcjenjivački. U rangu s ponašanjem njihova trenera prema našoj klupi. Delegat je pri tome mirovao. Nije zlato sve što sija.

Ivana Kapitanović // Foto Ivo Čičin-Mašansker

IVANA KAPITANOVIĆ // Viborg sigurno nije toliko bolji od nas

Ivana Kapitanović misli da u igru treba ući malo pametnije nego u Viborgu

– Mislim da nije realno očekivati da ćemo nadoknaditi 15 razlike, ali smatram da možemo odigrati za vlastito zadovoljstvo. Viborg sigurno nije toliko bolji od nas. Dosta smo srljali. To je bila posljedica velike želje i borbenosti, k’o muhe bez glave, pa mislim da bi sve trebale ponoviti, samo s glavom. Da je tako bilo ne bi bila tako velika razlika i ne bi nas tako lako suparnice pobijedile. Moramo ući malo pametnije u utakmicu s malo više ”glave”, s jednakom mjerom emocija i želje i mislim da će onda to biti dobra utakmica.

KARTE BESPLATNE

Ivana smatra da se podbacilo već dvije godine u Europi i da bi tako veliki klub kao što je Podravka morao sudjelovati. Ne u najslabijoj C varijanti Challenge kupu, već barem u B europskoj ligi, u EHF kupu, ako već ne u A – Ligi prvakinja.

Sutra će biti poznati sastavi, pa ćemo ih objaviti, uz ostale tehničke pojedinosti. Ponovimo: na drugu utakmicu ulaz je slobodan uz predočenje ulaznice koje se mogu podići na recepciji Podravke d.d., u Pivnici Kraluš, Hotelu Podravina i u prostorijama rukometnog kluba, sve u Koprivnici.