Podravka Vegeta je u Sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović Koprivnica ugostila mađarski Györi u 2. Kolu EHF Lige prvakinja. U sjajnoj atmosferi do posljednjeg mjesta ispunjene dvorane Saračevićeve su odabranice odlično otvorile utakmicu i do 5. minute vodile 3:1. Već su počeci pokazali da ova utakmica neće biti lak posao za favorizirani Györi no Podravka ih nije uspjela do kraja iznenaditi. Djevojke su pokazale svoju spremnost, srčanost i borbu na terenu i prvo poluvrijeme iznosile prilično dobrim rezultatom (15:17) i zaostatkom od -2. U drugo poluvrijeme su rukometašice Podravka Vegete ušle borbeno i već nakon 4. minute na semafor upisale još jedno vodstvo u ovoj teškoj utakmici no nedostatak snage i nevjerojatno brza i spretna igra Mađarica nisu otvarale put rukometašicama Podravka Vegete do pobjede, a svaku pogrešku ova je kvalitetna ekipa kaznila. Ovaj poraz nikako ne može biti demotivirajuć za ekipu jer su se djevojke nosile s ekipom u kojoj od 10 top igračica svijeta igra osam. Krajnji rezultat bio je (27:33)

Čestitam Györi-u, ali čestitam i svojim curama. Igrali smo sve što smo se dogovorili i ja sam zadovoljan. Drugo poluvrijeme bilo nam je teško, a tamo oko 45. minute izgubili smo snagu i to ne kroz trčanje nego kroz kontakt kazao je trener Zlatko Saračević i zahvalio publici na fenomenalnoj podršci.

Igrom su zadovoljne i igračice no znaju da uvijek može bolje.

Ja sam zadovoljna kako igramo i bilo je ovo jako dobro no izgubile smo snagu. Ova utakmica je posebna, a ove sljedeće koje nas čekaju će opet imati svoju težinu, pogotovo Krim s kojim se možemo uspoređivati i koji su nam ravni  kazala je Alena Ikhneva i dodala da bez obzira na poraz još uvijek imaju otvorena vrata za prolazak u drugi krug i da će istom borbenošću taj prolaz i tražiti.

Europski se rukomet vratio u Koprivnicu i još će neko vrijeme ovdje živjeti u pravom smislu. Ovo je tek početak jedne velike i dobre sportske priče koju su prepoznali navijači i koja će tek dobiti svoj nastavak.

Sastav RK Podravka Vegeta: Tucaković, Zadravec, Turk 2, Holešova 4, Karlovčan 1, Popović, Milošević, Džono, Milosavljević 2, Risović, Franušić, Ećimović, Chigirinova 8, Ikhneva 3, Debelic 3, Yezhykava 4

Trener: Zlatko Saračević

Sastav Győri Audi ETO KC: Knedlikova 3, Afentaler, Brattset 3 ,Hansen 1, Leynaud, Oftedal 7, Kellermann, Amorim Taleska 8, Kristiansen 1, Groot 3, Fodor 3, Bodi 3, Puhalak 1, Kiss, Grimsbo