Ivana Jelčić // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta napravila je pretposljednji korak i do teoretskog izračuna za novu titulu prvakinja države. U Sesvetama je bez ikakvih problema pobijedila domaću ekipu Sesvete Agroproteinku 22:37 (9:18).  Kako je Samobor pobijedio Lokomotivu (27:22), jedino on može teoretski prestići Podravku Vegetu, jer ima četiri neodigrane utakmica, Podravka Vegeta tri, a razlika je pet bodova u korist Podravke Vegete. No, već u subotu Samobor dolazi u Koprivnicu.

Podravka Vegeta mora odigrati još utakmice sa Samoborom i Zelinom u Koprivnici i s Trešnjevkom u Zagrebu. Samobor ima zaostalu utakmicu s Trešnjevkom u Zagrebu, zatim utakmice u Koprivnici s Podravkom Vegetom  i u Zelini sa Zelinom i sa Sesvetama Agroproteinkom u Samoboru.

Trener Neven Hrupec bio je izuzetno zadovoljan nakon utakmicu:

– Odlično je branila Ivana Jelčić, po našoj evidenciji iznad 20 obrana. Dao sam prigodu sviom igračicama, pa su igrale i Bogdanović i Slivar. Nadam se da će publika doći u subotu u dvoranu da nas bodri, jer pobjedom u utakmici sa Samoborm i teoretski potvrđujemo još jedan naslov prvaka države – rekao je Hrupec nakon utakmice.

Dodao je još jedan podatak o vjernim navijačima:

– Došli su u Sesvete. Bodrili su nas bučno cijelu utakmicu. Hvala im na potpori.

Zadovoljan je, dakle, s navijačima, ali i s rukometašicama:

– Je, dobre su bile. Za nagradu sutra ujutro imaju – trening – dodao je, dobro raspoložen.

Sama utakmica, po običaju, pravo stanje stvari pokazala je nakon početnog zagrijavanja obje ekipe.

Počelo je povoljno za domaću ekipu. Stopić i Ek. Nemaškalo do 2. minute za 2:0. Horvat na 2-1, a Damnjanović iz sedmerca u 4. minuti poravnava, a već u 5. minuti Horvat drugim golom dovodi Podravku Vegetu u vodstvo 2:3, ali Pavlek izjednačava. Probala je Milanović Litre, a Kiridžić zabija za 3:4, a u 8. minuti raspoložena Lidija Horvat zabija i svoj treći gol za 3:5. Ali i Vesna Milanović Litre bila je uspješna u 9. minuti i Podravka polako stvara razliku: 3:6, a u 10. minuti Pušić-Koroljević postavlja 3:7 i u 11-oj drugim golom za 3:8. Do 12. minute Jelčić i Pijević po dvije obrane, a Milanović Litre i drugi gol, 3:9. Šon dodaje za 3:10. Damnjanović u 16. minuti realizira i drugi svoj sedmerac za visokih 3:11, a Milanović Litre povisuje na 3:12 svojim trećim golom iz četiri pokušaja. Na 10 razlike povisuje Tanja Kirdžić u 19 minuti, 3:13.

Sesvete Agroproteinka 16 minuta je bez postignutog gola, a onda Jakara i Paula Stopić 21. minuti smanjuju na 5:13, Žana Čović promašuje sedmerac, ali zato Andrea Čović povisuje na 5:14.

Sedam minuta prije kraja Paula Stopić zabija svoj drugi gol, 6:14. Ž. Čović i Damnjanović opet postavljaju 10 razlike. Nisu Sesvete bile neaktivne, ali golmanica Pijević u 26. minuta imala je samo dvije obrane, nasuprot Jelčić s devet obrana (više od 50 posto).

U predzadnjoj minuti 1. poluvremena Andrea Čović dala je svoj drugi gol i bilo je 6:18, ali Šebek smanjuje na 7:17 i Duplić u zadnjoj minuti na 8:17. Žana Čović drugim golom postavlja rezultat na 8:18, a Petra Stopić zaključuje poluvrijeme – 9:18. Golmanice: Pijević 4/22, Jelčić 11/20, u što je uračunat i obranjeni sedmerac.

Drugo poluvrijeme počelo je golom Damnjanović, pa je zabila Jakara za Sesvete, a i u 32. minuti je 10:19, a Damnjanović petim svojim golom i Kiridžić trećim u pet minuta povisile su na 10:21.

U prvih 10 minuta 2. poluvremene rezultatska razlika gotovo ista: 14:25, pet minuta kasnije, uz prve golove Pongrac i Gaće 15:28. Petim golom Žana Čović  ”zaokružila” je na 15:30. U 50. minuti je 17:33: Karaula je u 2. poluvremenu obranila samo jednu loptu, pa je Nemaškalo vratila Pijević, Jelčić još četiri. Pet minuta prije kraja Podravka Vegeta vodi 19:35 (Vidak drugi gol, Jelčić velikih 17/36 obrana).

UTAKMICA 7. KOLA LIGE ZA PRVAKA 1. HRL

SESVETE AGROPROTEINKA – PODRAVKA VEGETA 22:37 (9:18)

SESVETE – Dvorana Srednje škole. Gledatelja: 200. Suci: Hrvoje Čambala (Križ) i Marin Šimić (Novoselec). Nadzornik HRS-a: Roberto Loznačić (Velika Gorica).

SESVETE AGROPROTEINKA: Pijević (7+0), Karaula (1+-); Miletić 2(1), Galetić 3, Jakara 3, Pa. Stopić 2, Pavlek 3(1), Pe. Stopić 2, Grmoja, Šebek 3, Ek. Nemaškalo 1, Franković, Bezjak 1, Benić 1, Duplić 1. TRENERICA: Elena Nemaškalo.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (-), Jelčić (15+2); A. Čović 2 , Kiridžić 5, Ž. Čović 7, Pongrac 2, Šon 2, Bogdanović, Gaće 1, Damnjanović 6(2), Milanović Litre 4, Dragišić 1, Vidak 2, Slivar, Horvat 3, Pušić-Koroljević 2. TRENER: Neven Hrupec.

SEDMERCI: Sesvete Agroproteinka 5(2), Podravka Vegeta 3(2).

ISKLJUČENJA: Sesvete Agroproteinka 0, Podravka Vegeta 8 minuta  (Kiridžić, Šon, Pongrac, Vidak).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Jelčić (Podravka Vegeta).

Statistika je službena, HRS-ova, no klupska govori o više obrana Ivane Jelčić, bila je prava junakinja susreta.

Rezultati 7. kola: Sesvete Agroproteinka – Podravka Vegeta 22:37 (9:18), Samobor – Lokomotiva 27:22 (17:9), Zelina – Trešnjevka 22:23 (11:13).