Umag - Podravka-Vegeta // Foto Ljerka Vresk mobitelomPodravka Vegeta pobijedila je u 20. kolu 1. HRL domaćina na gostovanju u Umagu u Istri večeras. Postignuta je visoka razlika, 16:29 (10:12), a ona je većim dijelom, prema već uhodanom scenariju, ostvarena u drugom dijelu susreta. Za mirnije blagdane. Čestitke i sretan Uskrs svima!

Do 11. minute 4:0 za domaće, golovi iz igre i jedan iz sedmerca, promašaji Milošević , Vidak i Nemaškalo. U 12. minuti prvi gol Podravke Vegete (Krsnik) za 4:1. U 13. minuti 5:1. Krsnik drugim svojim golom smanjuje na 5:2, pa na 5:3 i onda (opet Krsnik) i na 6:4. Pet obrana Kapitanović, dvije na drugoj strani Pavić. Pola je poluvremena, 15. minuta.

”Druga četvrtina” počinje obostranim golovima, prvi svoj gol za Podravku Vegetu zabija Vidak, vodstvo domaćih 7:5, a nakon gola Nemaškalo 7:6. Kod Umaga je Jajčević potrošač lopti (8/3), ali i Kapitanović je već ”skinula” sedam lopti. Strijelcima se priključuje i Džono za 7:7, a stvari na svoje mjesto postavlja petim golom Dora Krsnik i u 19. minuti prvo vodstvo Podravke Vegete, 7:8. U 21. minuti gol zabija i Nikšić, 7:9, serija od 4-0 u šest minuta. Kapitanović ima već devet obrana, od čega jedan sedmerac i jedan zicer.

U 23. je 9:8. Mala stanka u golovima, a onda u 27. minuti Vidak povećava vodstvo na 8:10. Na drugoj strani Azra Imamović postiže svoj peti gol i smanjuje na 9:10, a Vidak odmah svoj treći i u 28. minuti Podravka Vegeta vodi 9:11. Poluvrijeme završava 10:12, svoj drugi gol postigla je Nemaškalo.

Drugo poluvrijeme Kapitanović otvara desetom obranom (10 od 20, 50 posto!). Vidak daje i četvrti svoj gol, vodstvo u 33. minuti je 10:13, a Kapitanović je nesavladiva – 11-a obrana. Džono u 34. povisuje na 10:14.

Umag prvi gol u 2. poluvremenu zabija u 38. minuti (Gašić), ali Vidak odmah vraća razliku na četiri gola 11:15 i izjednačava se u golovima s Krsnik, svaka po pet. Do 40. minute samo šest promašaja od 21 pokušaja. Umag 13 promašaja od 23 udarca. A. Imamović zabija svoj šesti, a Kovač prvi gol i u 42. minuti vodstvo Koprviničanki smanjeno je na 13:15. Ne zadugo, jer i Milošević pogađa – 13:16. Jajčević u 44. smanjuje na 14:16, a 15 minuta prije kraja je 15:17 (treći gol Džono i peti Jajčević).

Za nešto mirnijih zadnjih 14 minuta pobrinula se Nikšić svojim drugim golom, 15:18, a Kapitanović brani 12-i puta. Pavić brani loptu Lani Franković, a i Seleni Milošević, ali Kapitanović hvata loptu 14-i puta. Na 11. minuta prije kraja moglo se odahnuti: Nikšić je zabila treći gol za vodstvo od 15:19. Odmah potom i Nemaškalo zabija svoj treći i osam minuta prije kraja pet je razlike u korist Koprivničanki, 18:21. Da ne zaboravimo asistentice: do 52. minute Krsnik, Milošević, Vidak i Franković po jednu asistenciju.

Međutim, A. Imamović zabija već sedmi svoj gol i opet smanjuje na tri razlike, 16:19. No, u 51. je 16:20, a i Kapitanović brani udarac Šito i ostaje na 50 posto obrana: 15 od 31. Nemaškalo četvrti gol za 16:22 i šest-sedam minuta prije kraja sve je jasno. Pogotovo nakon što je Franković zabila gol i povećala vodstvo na 16:23. ”Razgoropadila” se Nemaškalo i zabila svoj peti gol, pa je u 56. minuti 16:24, a u 57. minuti i šesti za 16:25. Milošević – 16:26 i – pogodite tko zabije za 16:27? Nemaškalo, dakako, sedmi puta. Kapitanović je na 16 obrana od 32 šuta, sjajnih 50 posto!
U samom finišu Milošević daje treći gol za visoko vodstvo od 12 razlike, 16:28, a Korina Karlovčan dodaje točku na ”i” za vodstvo od 16:29 . Umag na kraju utakmice nije dao gol 11 minuta, kao Koprivničanke na početku.

Završilo je pobjedom Podravke Vegete 16:29. Čestike na uvjerljivoj pobjedi. Važno je pokazati da se pred kraj prvenstva forma diže, jer glavno tek dolazi. A dotle ćemo s pažnjom gledati na suparnike i sutrašnji susret Zamet – Lokomotiva. Tek toliko da, kad se osvrnemo ,vidimo tko nam je za leđima.