Rukometašice Podravka Vegete su 16. kolu hrvatskog prvenstva na domaćem terenu ugostile Koku iz susjednog grada Varaždina i ostvarile još jednu uvjerljivu pobjedu 37:22, poluvrijeme 21:11. Samo sedam dana unazad uz velike napore i treninge pa i tešku virozu koja je zahvatila jedan dio ekipe nanizale su tri utakmice i od sutra su na zasluženom odmoru koji neće predugo trajati, ali njima će izgledati kao vječnost nakon silnih napora i ritma koji se nametnuo odigravanjem europskih utakmica u tandemu s prvenstvom. Danas u sastavu ponovno nije bilo Dejane Milosavljević koja će se uz terapije i prilagođene treninge oporavljati od ozljede ramena kao ni vratarke Jovane Risović koja je u posljednjoj utakmici osjetila bol u koljenu o čemu će se znati više nakon nalaza magnetske rezonance. Dodajmo i kako mlada Lucija Jandrašić nije ulazila zbog viroze koja još uvijek neda mira našim curama.

Utakmicu su odlično otvorile, a u prvom je dijelu posebno efikasna bila Milošević pa smo u osmoj minuti na 4:1, a njoj se u nastavku pridružila i Ikhneva s pet lijepih pogodaka iz igre. Varaždinkama nije išlo u napadu, a sigurna je bila i Antonia Tucaković na golu stoga nije bilo prepreke da se domaća ekipa odvoji već u prvom dijelu prvog poluvremena na +7. Trener Zlatko Saračević dobio je mogućnost rotirati igračice tako da je već u prvom poluvremenu svoju priliku dobila Lea Franušić, a na odmor su cure otišle s 21:11.

Nastavljaju u dobrom ritmu i u drugom poluvremenu, a već u 35′ rezultat je 24:13 i trener Saračević ponovno može rotirati igračice pa svoju minutažu dobiva i Elena Popović te mlada šesnaestogodišnja Patricia Firšt iz Podravke 2 Lino koja je danas upisala svoj prvi pogodak, ali i nastup za prvu ekipu. Nastavljaju cure povećavati prednost na strani Podravke , a u drugom poluvremenu posebno je raspoložena bila Karyna Yezhykava koja je mrežu protivnica danas zatresla čak 6 puta. Sve u svemu jedna rutinski upisana pobjeda u kojoj se pažnja posvetila mladim snagama koje su povjerenje trenera opravdale.

Slijedi mali odmor za ekipu koji će trajati do nedjelje kada se ekipa ponovno okuplja i vraća svojim obavezama. Spomenimo kako u ovom kontinuitetu utakmica i treninga, odmora nije bilo ni za blagdane, zbog prilično ranog odigravanja Europe. Već u utorak ekipa kreće put Splita gdje će se u 19.30 sati igrati utakmica 20. kola 1.HRL za žene, a Podravka Vegeta bit će domaćin na Gripama. Ova će utakmica ujedno biti početak mini-priprema, a ekipa nakon toga produžuje u Bašku Vodu gdje ih čekaju naporni treninzi koje će zaključiti još jednom prvenstvenom utakmicom u subotu protiv Dalmatinke te nakon toga slijedi povratak u Koprivnicu i nastavak priprema za četvrtfinale.

Sve se isplatilo, a Podravka Vegeta ide dalje u četvrtfinale na danski Herning Ikast. Utakmica je na rasporedu 1. ožujka u Danskoj s početkom u 19 sati, a i ovoga puta iz Danske nisu osigurali televizijski prijenos pa će utakmica biti emitirana putem live streama, a link ćemo objaviti uoči njezina odigravanja.

Koprivnica, SD Fran Galović. Gledatelji: 500 Suci: Domagoj Jukić i Davor Milaković iz Osijeka. Nadzornik: Bruno Androš iz Osijeka

RK Podravka Vegeta: 37(21)

ŽRK Koka: 22(11)

Sastav RK Podravka Vegeta: Tucaković(4), Ećimović(5); Zadravec 1, Turk 3, Holešova 3, Karlovčan 3, Popović 2, Jandrašić , Milošević 4(1) , Džono 1, Franušić 3,Firšt 1, Chigirinova 4, Ikhneva 6, Debelić , Yezhykava 6.

Trener: Zlatko Saračević

Sastav ŽRK Koka: Beličev (6) Šegota(4);Jalušić, Balajić, Mrazović 6, Rogina, Ćurić 10, Jurčić 1, Bešenić, Blažek, Bartolić 1, Furjan 3, Beličev 1, Mrazović M., Kontrec, Papac, Šegota

Trener: Vladimir Canjuga

Sedmerci:Podravka Vegeta 8(5)/Koka 6(2)

Isključenja: Podravka Vegeta 8 min. (Popović 2+2, Yezhykava, Firšt)/Koka 8 min. (Mrazović M. 2+2, Furjan, Ćurić)