Podravka Lino, minuta odmora // Foto Ivbo Čičin-MašanskerGostovanjem u Dardi ekipa Podravka Lina prekinula je niz nepobjedivosti koji je trajao punih 11 kola. Domaćin Darda pokazala se kao odlična ekipa i pobijedila 34:26 (22:10). Od prve je minute pokazala više želje i agresivnosti, a takva im igra već u desetoj minuti donijela prednost. od 9:2.

Darda nije posustala i dalje je dominirala, a Podravka Lino uz lošu realizaciju te još goru obranu, nije nalazila rješenje kako zaustaviti vanjsku liniju domaćih  igračica.

Gotovo nevjerojatno, ali poluvrijeme završava rezultatom 22:10 i velikim – 12 zaostatkom Linica. Drugo poluvrijeme bilo je nešto bolje, ali zaostatak iz prvog dijela bio je prevelik i objektivno nedostižan. Tračak nade javlja se tek u dijelu utakmice, u kojem se rezultat približio na – 6 (30:24), ali sve ostaje samo nada. Sa zvukom sirene  semafor pokazuje velikih 34:26 za ekipu Darde, koja je svojim pristupom i zalaganjem potpuno zaslužila pobjedu. Treba naglasiti  da je ekipa Podravke Lino u Dardi nastupila bitno oslabljena, bez pet igračica koje imaju reprezentativne obveze. Pokušaj odgode ekipa Darde nije prihvatila, a zgusnut raspored i predstojeće obveze, primorali  su Linice da ovo gostovanje odrade  nekompletne.

-Nedostatak pet igračica koje su pod reprezentativnom obvezom poremetio nam je koncepciju igre kako u obrani tako i u napadu, što se pokazalo kao preveliki hendikep. Nismo bili pravi u današnjoj utakmici  i protiv ovako angažirane i agresivne Darde, nismo imali šanse. S druge strane ovaj nam je poraz dobro došao da nas ”spusti na zemlju” i vrati u stvarnost, a posebno kao lekcija za utakmice nastavka prvenstva i završnicu državnog prvenstva mlađoh kadetkinje, koja nas očekuje za desetak dana – rekoa je trener Brano Krajačić.

UTAKMICA 16. KOLA 2. HRL SJEVER ZA ŽENE

DARDA – PODRAVKA  LINO  34:26 (22:10)

DARDA – Školska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Lea Kovač i Anamarija Ogrizek (obje Osijek). Nadzornik HRS-a: Ljerko Ožegović (Bjelovar).

DARDA: Završki, B. Prugović 2, Oroz 10, Sraka 1, M. Prugović, Pavlinić 9(1), Stočko 6, Kukulić, Hodak 1, Šodolovac, Milić, Pope. TRENER: Karolj Mikuš.

PODRAVKA  LINO: Telic, Krmpotić; Mikolčić 4(1), Tvorić 5, Slivar, Pejak, S. Šenvald 5(1), Bogdanović 1, Božić 4, Vuk 7, M. Oremović, A. Oremović, Široki. TRENER: Branko Krajačić.

SEDMERCI: Darda 1(1), Podravka Lino 5(2).

ISKLJUČENJA: Darda 10 minuta (Milić 2+2, Hodak, Pavlinić i Oroz po 2), Podravka Lino 4 minute (Mikolčić, Slivar).