Četiri dana nakon što je Györi Audi ETO KC osvojio još jednu titulu Lige prvakinja otvara se pogled prema novoj sezoni. EHF je danas priopćio kako se za sezonu 2024/25 prijavilo ukupno 19 klubova, a odluka o klubovima koji će naknadno pristupiti najelitnijem europskom natjecanju bit će donesena 21. lipnja.
Devet registriranih momčadi ima fiksno mjesto u EHF Ligi prvaka, a još 10 klubova poslalo je prijave za Ligu prvakinja.

Sustav igre će i u nadolazećoj sezoni ostati nepromijenjen, a grupna faza 2024/25 ponovno će se sastojati od dvije skupine s po osam ekipa.

U sljedećim koracima zahtjeve za nadogradnju ocjenjivat će evaluacijska skupina u srijedu 19. lipnja, a konačnu postavu za novu sezonu potvrdit će Izvršni odbor EHF-a na sastanku u Oslu u petak 21. lipnja.

Ždrijeb grupne faze na rasporedu je u četvrtak 27. lipnja u Beču.

Klubovi koji imaju fiksna mjesta u Ligi prvakinja:

• DEN – Team Esbjerg
  • DEN – Nykøbing Falster Håndboldklub
  • FRA – Metz Handball
  • GER – HB Ludwigsburg (formerly SG BBM Bietigheim)
  • HUN – FTC-Rail Cargo Hungaria
  • MNE – Buducnost Bemax
  • NOR – Vipers Kristiansand
  • ROU – CSM Bucuresti
  • SLO – Krim Mercator Ljubljana

Klubovi koji su zatražili pristupanje elitnom natjecanju:

• CRO – HC Podravka Vegeta