EHF Liga prvakinja ovog vikenda ispunit će brojne europske arene pa je divna vijest da nam na velika vrata, ono najelitnije natjecanje ponovno dolazi u Koprivnicu. Najboljih 16 ekipa kreće na dug put do EHF FINAL4-a u Budimpešti, a aktualne prvakinje Györi Audi ETO KC imaju privilegiju otvoriti utakmicom tjedna protiv Team Esbjerga.

U skupini A, rumunjski dvoboj zagrijat će atmosferu jer se debitantice CS Gloria 2018 BN sukobljavaju s CSM Bucuresti. Prošlogodišnje osvajačice EHF Europske lige za žene, Storhamar Handball Elite okušat će se na najvišoj razini i dočekuju Metz Handball, a FTC-Rail Cargo Hungaria nada se prvim bodovima protiv Nykøbing Falster Håndbolda. S dugogodišnjom tradicijom europskih susreta nastavljaju i Podravka Vegeta i Krim Mercator koji će sezonu u Ligi prvakinja otvoriti utakmicom u Koprivnici.

Najveće iznenađenje prošle sezone, HB Ludwigsburg, ranije poznat kao SG BBM Bietigheim vjeruje da već na startu može slaviti protiv Odensea.  U još dva susreta skupine B nastupit će Brest Bretagne, koji se nada sjajnoj predstavi protiv trostrukih osvajačica EHF Lige prvakinja Vipersa, dok Budućnost putuje u Rumunjsku na susret s Rapidom Bucuresti.

Evo nekoliko povijesnih zanimljivosti o susretu Podravka Vegete i Krim Mercatora Ljubljana

• dobro poznati suparnici, do sada su odigrali 12 međusobnih susreta u EHF Ligi prvaka za žene i dvije pripremne utakmice uoči početka sezone 2024./25.
  • među pojačanjima u Krimu su Ana Gros, Tamara Horaček i Jennifer Gutiérrez, a u Podravku su s iskustvom u Ligi prvakinja stigle Matea Pletikosić, Mia Brkić i Klara Birtić
  • Podravka Vegeta ulazi u svoju 23. sezonu u najjačem europskom natjecanju, dok Krim Mercator u svoju 29.
  • dok je Krim prošle sezone stigao do doigravanja EHF Lige prvakinja, Podravka Vegeta plasirala se u četvrtfinale EHF Europske lige za žene

S pogledom u novu europsku sezonu želimo s Vama podijeliti neke od zanimljivosti o Rukometnom klubu Podravka, koji je jedan od najdugovječnijih u ovom europskom natjecanju.

Klupski rezultati u Ligi prvakinja u brojevima//foto:EHF

ČINJENICE

• Podravka Vegeta se 23. puta pojavljuje u grupnoj fazi Lige prvakinja
  • treneru Ivici Obrvanu ovo je prva sezona u Ligi prvakinja s Rukometnim klubom Podravka Vegeta
  • Podravka Vegeta je u sezoni 1995./1996. osvojila Ligu prvakinja, a klubom u svom drugom mandatu upravlja direktorica Vlatka Mihoci koja je bila dio povijesnog ostvarenja i postigla pobjednički pogodak u finalu s Hypom
  • Podravka Vegeta u posljednjim sezonama u klubu okuplja talentirane mlade domaće igračice koje su u velikom broju i članice hrvatske ženske seniorske rukometne reprezentacije
  • trener Podravka Vegete Ivica Obrvan ujedno je i izbornik hrvatske ženske seniorske rukometne reprezentacije
  • najveći niz pobjeda 6, a najveći niz bez poraza također 6
  • najviše postignutih pogodaka u utakmici 41 (21.11.2010.)

POVIJEST I REZULTATI

• 23. puta u grupnoj fazi Lige prvakinja
  • finalistice 1994./1995.
  • pobjednice Lige prvakinja 1995./1996.
  • polufinale 1997./1998.
  • četvrfinale 1996./1997.
  • glavna runda 2008./2009.
  • doigravanje 2020./2021.

DOMAĆI NASLOVI

27 naslova u Prvenstvu (1993-2003, 2005-13, 2015-19, 2021, 2024)

26 naslova u Kupu (1993-2004, 2006, 2008-13, 2015-17, 2019, 2022-24)