Protekle subote, 19. listopada, u Koprivnici je održano okupljanje regije Sjever za godišta 2010./11. i 2012./13. Čak 142 mlade rukometašice bile su podijeljene u 2 termina, od 10:00 do 12:00 i od 12:30 do 14:30, u 4 grupe po godištima.

Stručni suradnici Hrvatskog rukometnog saveza Antonio Pranjić iz našeg kluba te Maja Grdić iz kluba 1234 Virovitica, zajedno s trenericom vratarki Barbarom Stančin, također iz našeg kluba, te ostalim trenerima iz drugih klubova imali su prilike provjeriti trenutno najperspektivnije igračice iz regije Sjever koje su ovaj put odabrali njihovi klubovi, odnosno, treneri. Iz našeg kluba je u starijem uzrastu sudjelovalo 8 igračica, a u mlađem čak njih 17.

– Glavna tema okupljanja bili su šutevi s tla na razne načine, a napravljena su i prva testiranja svih djevojčica koja će poslužiti za redovito praćenje njihovih stanja preko sustava XPS Network. Vratarke su također odradile testiranja, ali su s trenericom vratarki imale i poseban program u glavnom dijelu treninga – poručio je Antonio Pranjić, voditelj naše Škole rukometa.

Antonio Pranjić s najperspektivnijim rukometašicama tijekom treninga

Nakon završenih treninga većina djevojčica je s njihovim trenerima i/ili roditeljima otišla na utakmicu Lige prvakinja između naše Podravke i danskog Nykøbinga. Iduće okupljanje održat će se 30. studenog ili 1. prosinca u Virovitici.

Prisutne igračice Podravke iz uzrasta U14 (2010./11. godište): Anđela Sočev, Veronika Džinić, Lara Begović, Marinela Bošnjak, Lorena Habek, Leona Kelek, Martina Kovačević, Vita Vadla.

Zajednička fotografija U14 igračica Podravke

Prisutne igračice Podravke iz uzrasta U12 (2012./13. godište): Athina Dimić Arambašić, Iva Kljaić, Tara Maksimović, Magdalena Rašić, Lucija Šomoci, Enea Štefanec, Ema Varga, Franka Kolar, Marta Bebek, Mia Cvetanović, Vita Jembrek, Marta Kolarek, Lana Kovačić, Tena Posavec, Mila Radanović, Tonka Šisl, Katja Žufika.

Zajednička fotografija U12 igračica Podravke