Podravka Vegeta - Dugo Selo // Foto Ivo Čičin-MašanskerIZVJEŠTAJ I FOTO // Ivo Čičin-Mašansker

Gledatelji koji su došli na prvenstvenu utakmicu Podravke Vegete i Dugog Sela 55 nisu požalili što su odvojili sat i pol vremena za ženski rukomet. Podravka Vegte pobijedila je s visokom razlikom, 39:20 (20:10) u igri dobrog tempa i lijepih poteza, golova i obrana golmanica.

Do 38. minute Jukić je skupila 10 obrana, a u preostale 22 minute Hajduk je skinula osam lopti, od toga dvije uzastopne kontre u 50. i još jedan zicer u 52. minuti. Da ih nisu mučili udarci s desnog krila i desnog vanjskog (Grebenar je Jukić zabila tri gola s krila, a Pavković Jukić tri i Hajdukovoj četiri s desnog vanjskog) zaslužile bi najvišu ocjenu.

Podravka Vegeta - Dugo Selo // Foto Ivo Čičin-MašanskerIgračicama u polju ne može se ništa zamjeriti, a posebni pljesak su doživjele mlade Pavlović i Kralovčan. Pred kraj utakmice Pavlović je izgubila loptu u napadu, uspjela ju je bacanjem na pod ponovno osvojiti, s partera dobacila Korini Karlovčan u naletu, ustala i potrčala, uhvatila dodanu loptu od Karlovčan i smjestila je u prvi ugao golmanice Budić, koja je inače branila solidno koliko je mogla. Odnosi snaga su bili takvi da je svaka ulovljena lopta gošći bila jako važna radi zadržavanja razlike. Pucački je Podravka bila superiorna, mada je i Dugo Selo 55 imalo raspoloženu i raznovrsnu pucačicu Pavković (7 golova).

Podravka Vegeta - Dugo Selo // Foto Ivo Čičin-MašanskerOd 53. minute zaigrala je Džono, ali su je suci odmah isključili. Po reakciji domaćeg trenera isključenje je bilo diskutabilno, kao i dva isključenja na Ivoni Mrđen: takvih prekršaja bilo je na desetke na utakmici, ali…

U 12.kolu iduće subote Koprivničanke gostuju u Umagu.

Ostali rezultati 11. kola:

Zamet – Zrinski 29:22 (13:12)

Koka – Dalmatinka 35:19 (15:7)

Bjelovar – Arena 24:17 (12:10)

Osijek – Umag 24:26 (14:17)

Split 2010 – Trešnjevka 21:20 (7:12).

Sesvete Agroproteinka – Lokomotiva 8. veljače u 19,30 sati.

Podravka Vegeta - Dugo Selo // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 11. KOLA 1. HRL ZA ŽENE

PODRAVKA VEGETA – DUGO SELO 55 39:20 (20:10)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 200. Suci: Matija Cingesar (Varaždin) i Mario Mraz (Trnovec Bartolovečki). Nadzornik HRS-a Zdravko Golub (Čakovec).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (10+0), Hajduk (8+0); Zadravec 6, Dežić 3(1), Karlovčan 2, Krsnik 4, Milošević 5(1), Džono, Nemaškalo 6(1), I. Mrđen, Vidak 4(1), Pavlović 4, Gugić, Debelić 5. TRENER: Goran Mrđen.

DUGO SELO 55: Budić (12+0), I. Šebalj (0); Kirin 4, Čamber, Grebenar 3, Radovac, A. Šebalj, Slišković, PAvković 7, Bebek, Marjančić 3(3), Galić 1, Remenar, Franjić, Lisjak 2, Božić. TRENER: Nenad Plašić.

SEDMERCI. Podravka Vegeta 4(4), Dugo Selo 55 3(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 8 minuta (I. Mrđen 2+2, Karlovčan, Džono), Sugo Selo 55 0 minuta.Podravka Vegeta - Dugo Selo // Foto Ivo Čičin-Mašansker