Novo lice u redovima Podravka Vegete je devetnaestogodišnja Kala Kosovac, koja je ugovor s klubom potpisala na dvije godine. Kala je rođena u Sesvetama gdje je i započela svoje prve rukometne korake kao igračica Sesveta Agroproteinke. Tri je sezone provela u zagrebačkoj Lokomotivi i ponovno se vratila u svoj matični klub. Iz Karijeru je nakon Sesveta nastavila u Zrinskom iz Čakovca gdje je provela dvije sezone. a prošlu. U sezoni 2023./2024. bila je treća najbolja strijelkinja 1.HRL za žene sa postignutih 155 pogodaka.

Kala je u aktualnoj sezoni nosila dres ŽRK Bjelovara, ali poziv koji je stigao iz najtrofejnijeg ženskog rukometnog kluba za nju je ipak bio novi izazov i prilika. Treba istaknuti i kako je Kala prošla sve mlađe selekcije hrvatske ženske reprezentacije te je krajem svibnja ove godine bila i na kontrolnom okupljanju sa seniorkama, na poziv izbornika Ivice Obrvana. Divna je vijest i da će Kala svoj prvi nastup upisati već danas u najatraktivnijem derbiju ženskog rukometa između RK Podravka Vegete i RK Lokomotive Zagreb.  Želimo joj dobrodošlicu u našu rukometnu obitelj te puno uspjeha.

Drago mi je što sam dobila ovu priliku. Sretna sam i zadovoljna što sam ovdje. Veselim se daljnjem radu u najtrofejnijem ženskom rukometnom klubu i nadam se dobrim rezultatima kako u domaćim natjecanjima tako i u Ligi prvakinja – rekla je Kala Kosovac.