Europska rukometna federacija objavila je raspodjelu mjesta za svoja muška i ženska klupska natjecanja u sezoni 2025./26. Poredak uzima u obzir rezultate klubova odgovarajućeg saveza u tri sezone od 2021./22. do 2023./24. Došlo je do nekih promjena u Machineseeker EHF Ligi prvaka, Hrvatska se popela za šest mjesta, sa 14. na 8. mjesto, a Rumunjska se popela s 11. na 7. mjesto, što jamči izravan ulazak jedne hrvatske i jedne rumunjske momčadi u najveće europsko klupsko natjecanje. Ukupno devet izravnih mjesta dodjeljuje se Machineseeker EHF Ligi prvaka. Sedam mjesta je otvoreno za nadogradnju.

Za EHF Ligu prvaka za žene nije bilo promjena u odnosu na raspodjelu mjesta iz prethodne sezone no Hrvatska je u prošloj sezoni bila na 10. mjestu, a sada je na 12. mjestu. Za Rusiju je uzeta u obzir samo posljednja sezona u kojoj su sudjelovale ruske momčadi (2021./22.), a prosječan broj bodova izračunat je u skladu s tim. Rusija je na šestom mjestu, međutim, s obzirom na to da im nije dopušteno sudjelovanje do daljnjeg, samo osam mjesta za EHF Ligu prvaka za žene bit će dodijeljeno izravno. Nakon toga bit će dostupno osam nadogradnji. Sva fiksna mjesta podliježu ispunjavanju uvjeta za prijavu u EHF Ligu prvaka.

Ništa se nije promijenilo na vrhu liste nositelja za EHF Europsku ligu u usporedbi s raspodjelom mjesta u sezoni 2024./25. U muškoj konkurenciji Njemačka i Portugal mogu poslati četiri momčadi u natjecanje za 2025./26. Za EHF Europsku ligu žene, Danska i Njemačka imaju četiri slobodna mjesta za svoje klubove, a Hrvatska je u ukupnom poretku sada na 7.mjestu u odnosu na prošlogodišnje 9. mjesto. Podravka Vegeta koja se natjecala upravo u ovim sezonama koje su vrednovane za rang listu Europske lige, također je svojim rezultatima i plasmanom u daljnju fazu natjecanja, utjecala na skok od dva mjesta kao i ostali klubovi predstavnici koji su se natjecali u Europskoj ligi. U sezoni 2025./2026.  Hrvatska će tako kao i dosad imati tri predstavnika. Osim rangiranja koje je izuzetno važno za zauzimanje mjesta u europskim natjecanjima, jako je važno da klubovi budu i organizacijski na visokom nivou. Osim izazova u tehnološkom smislu koji se mijenjaju iz sezone u sezonu vrlo je važno i da natjecanja budu praćena kako od strane navijača tako i od strane medija. S obzirom da Podravka Vegeta i dalje ima izuzetnu publiku i vrlo često punu dvoranu, posebno na europskim utakmicama, veseli činjenica da će još neke dvorane biti popunjene i da će ženski klubovi i dalje imati priliku da budu prisutni u europskim natjecanjima, a nadamo se onda i još više zastupljeni i praćeni nego što je to bilo dosad.

Rang lista ženskih natjecanja dostupan je za preuzimanje u nastavku.