Podravkina Korina Karlovčan na utakmici s Nizozemskom // Foto EHFHrvatske kadetkinje otvorile su Europsko prvenstvo u Makedoniji pobjedom nad reprezentacijom Nizozemske 24:22 (12:11). U drugoj utakmici C grupe, u kjojoj je Hrvatska, Francuska je pobijedila Portugal 35:24.

Susret je dobro počeo. Nakon 2:1 stvara se veća razlika, došlo se na 6:3. Međutim, Nizozemke su stigle na 5:6, pa ubrzo poravnale na 7:7. Naš kadetkinje ipak su održale minimalnu prednost od 12:11 u 1. poluvremenu.

U nastavku kadetkinje Hrvatske čuvaju pogodak prednosti (17:16) da bi se pri kraju uspjele odvojiti na 24:20. Nizozemske se još jednom vraćaju, ovoga puta na 22:24, no ne uspijevaju dostići, poravnati i prestići prednost naših kaetkinja. rezultat.
Hrvatska sutra, u petak u 15 sati igraju u petak s Francuskom.

Hrvatska za vrijeme himne // Foto EHF

UTAKMICA 1. KOLA GRUPE C EUROPSKOG PRVENSTVA KADETKINJA U-17 U SKOPLJU U MAKEDONIJI

HRVATSKA – NIZOZEMSKA 24:22 (12:11)

SKOPLJE – Sportska dvorana Boris Trajkovski. Gledatelja: 100. Sutkinje: Cristina Nastase i Simona Raluca Stancu (obje Rumunjska). EHF delegat: Viktor Konoplyastyi (Ukrajina). Nadzornik EHF-a: Rositza Dinkova (Bugarska).

HRVATSKA: Bešen, Stevanović, Ečimović; Japundža 10, Karlovčan 3, Franušić, Mikolić 1, Pletikosić 6, Kalčić, Mrđen 2, Papac, Jurlin, Runje 1, Kapetanović, Dobrić 1, Horvat. IZBORNIK: Ivan Jerković.

NIZOZEMSKA: Van de Polder, Ten Holte; Oostveen 3, Michielsen, Mulder 2, Housheer 3, Nooitmeer 1, Van Wetering 3, Van der Linden 1, Klomp, Ten Cate 2, Beugels 4, Korpel, Zeldenthuis 1, Hilbrands, Freriks 2. IZBORNIK: Robert Nijdam.

SEDMERCI: Hrvatska 9(8) , Nizozemska 4(2).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta (Papac 2+2, Mikolić, Mrđen, Runje po 2), Nizozemska 8 minuta (Freriks 2+2, Oostveen i Nooitmeer po 2).