Hrvatska - Njemačka // Foto HRSHrvatske rukometašice pobjednice su HEP Croatie Cupa, što se od četvrtka do subote igrao u Umagu. U Utakmici 3. kola Hrvatska je svladala reprezentaciju Njemačke 27:24 (13:17).

Njemačka je bolje počela i povela 3:0 i 5:1, ali se Hrvatska pribrala i smanjila na 5:7. Njemačka je održavala prednost, a pred kraj prvoga poluvremenai povećala vodstvo na 12:7. Prvo poluvrijeme završilo je sihgurnim vodstvom Njemačke od 17:13.

U početku 2. poluvremena pogocima Mičijević i Bašić naše su rukometašice došle na minus dva, 15:17, i čvrstom igrom i punim angažiranjem smanjile su prednost Njemica na samo gol razlike 18:19. Pogocima Plahinek i Bašić u 39. minuti Hrvatska poravnava rezultat na 20:20.

Kod Njemica odlično je trada branila Clara Woltering, no Hrvatska se nije predala. Igralo se tada gol za gol, a sigurno je branizla Ivana Kapitanović, a Lana Franković je zabila za vodstvo 23:22. Franković i Jerčinović potom odvode Hrvatsku na 26:22, a krajnji rezultat je 27:24, ppobjeda Hrvatske i osvojen HEP Croatia Cup.

UTAKMICA 3. KOLA EHP CROATIA CUPA

HRVATSKA – NJEMAČKA 27:14 (13:17)

UMAG - Sportska dvorana Osnovne škole Marija i Lina.

HRVATSKA: Kapitanović (12), Bešen, Razum; Nemaškalo, Posavec, Blažević, Mičijević 4, Krsnik 2, Vidak, Ježić 1, Milošević, Plahinek 3, Džono 1, Marić 2, Franković 6, Bašić 5, Nikšić 2, Debelić, Jerčinović 1. IZBORNIK: Goran Mrđen

NJEMAČKA: Kramarczyk (11), Eckerle, Woltering (2); Zapf, Lang 3, Schmelzer 1, Loerper 1, Smits 1, Behnke, Naidzinavicius 4, Hubinger, S. Müller 5, Fischer, Mazzucco 4, F. Müller 1, Rode, Minevskaja, Schulze 4. IZBORNIK: Jens Pfander .

KADETKINJA I DRUGI PUTA POBIJEDILE SLOVAČKU

Hrvatske kadetkinje završile su kontrolno okupljanje na kojem su treninrale i odigral dva susreta s kadetkinjama Slovačke. U prvom susretu pobijedile su 30:26 (17:14), a u drugom 32:16 (19:9).