Nakon pobjede nad Španjolskom; slika sa službene web stranice EPU posljednjoj utakmici drugog kruga u borbi za 9. do 16. mjesto kadetska reprezentacija Hrvatske U-17 pobijedila je u srijedu Poljsku 28:27 (12:15) i tako završila taj dio natjecanja bez poraza.

U drugoj utakmici Španjolska je pobijedila Slovačku 26:25, pa je poredak na tablici: 1. Hrvatska 6, Španjolska 4, Poljska 2 i Slovačka 0. U drugoj grupi: 1. Njemačka 5, 2. Češka 5, 3. Portugal 2, 4. Austrija 0.

U grupi 1 za plasman od 1. do 8. mjesta konačna tablica je: 1. Rusija 6, 2. Danska 2, 3. Švedska 1, 4. Rumunjska 1. U grupi 2: 1. Norveška 6, 2. Mađarska 2, 3. Nizozemska 2, 4. Francuska 0.

Slijede KO runde. Hrvatska je u natjecanju od 9. do 12. mjesta i 1. srpnja u 20,30 sati igra s domaćinom Češkom, a Njemačka igra sa Španjolskom. Pobjednici će igrati za 9. mjesto, a poraženi za 11. mjesto. Ti su susreti na rasporedu 2. srpnja. U borbi od 13. do 16. mjesta sastaju se Portugal – Slovačka i Poljska – Austrija. Do konačnog pobjednika na EP odigrat će se još 16 utakmica.

EP KADETKINJA U-17 U ČEŠKOJ, UTAKMICA ZA 9-16. MJESTO

POLJSKA – HRVATSKA 27:28 (15:12)

BRNO – Mestska hala micovych sportu. Gledatelja: 100. Sutkinje: Cristina Hastase i Simona Raluca Stanca (obje Rumunjska). Delegat EHF-a: Moshe Herman (Izrael).

POLJSKA: Switaj, Sielicka, Borkowska, Gutkowska 6, Stasiak, Janiszewska 1, Noga 1, Damaziak, Staniczek 2, Tomczyk, Fornalik 4, Kozimur 6, Kozlowska 4, Szary 1, Wazna, Szarawaga 1. IZBORNICA: Edyta Majdzinska.

HRVATSKA: Budić, Kapitanović, Bešen; Mikolčić, Kežić 1, Kuzman 3, M. Čović, Vrkljan 2, Milosavljević 9, Runje 1, Masnić, Galić, Galić, Debelić 4, Dragišić 3, Konta 5, Maras. IZBORNIK: Edo Šmit.

SEDMERCI: Poljska 5(2), Hrvatska 3(2).

ISKLJUČENJA: Poljska 10 minuta (Janiszewska 2+2, Fornalik, Kozimuir, Szarawaga po 2), Hrvatska 10 minuta (Milosavljević 2+2, Kežić, Debelić, Dragišić po 2).