Iva Papac // Foto Ivo Čičin-MašanskerRukometašice državnih prvakinja, Podravke Vegete, plasirale su se na završnicu Hrvatskoga kupa, što će se od 12. do 15. svibnja igrati u Umagu. Podravka Vegeta pobijedila je 16:37 (7:21) kao gost Bjelovara u utakmici odigranoj u Koprivnici.

Lana Franković // Foto Ivo Čičin-MašanskerU polufinale ulaze četiri ekipe, a uz Podravku to će biti pobjednici večerašnjeg susreta Lokomotiva – Sesvete Agroproteinka, sutrašnjeg Ivanić – Zamet i nedjeljnog Zelina – ŽARK Split.

Dragica Džono // Foto Ivo Čičin-MašanskerOvo što je bilo lijepo za gledati u utakmici Bjelovar – Podravka Vegeta bila je upotreba svih raspoloživih kadrova osim virozne Marijete Vidak. Prekrasno je bilo gledati akcije mladih igračica predvođene kapetanicom kadetske reprezentacije Hrvatske Ivonom Mrđen. U igri su osobito do izražaja dolazila krila (Karlovčan, Dragišić), a bze obzira o kakvoj se jačini suparnika radilo, treba zabilježiti i skupnih 20 obrana Podravkinih vratarki.

Izutetno ugodno rukometno predvečerje u Koprivnici.

Selena Milošević // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICE ČETVRTZAVŠRNICE HRVATSKOGA KUPA

BJELOVAR – PODRAVKA VEGETA 16:37 (7:21)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana Gimnazije Frana Galovića. Gledatelja 200. Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (obojica Zagreb). Nadzornik: Davor Tor (Zagreba).

BJELOVAR: Pokopac (1), Sanader (7); M. Nikšić, Smiljčić 2, Cindrić 1(1), Peti 4(1), Starčević 2, Pongrac, Ivanda, Gavrić 3, Mikulić 1, Hruby 2(1), Gašparović 1, Turković. TRENER: Hrvoje Cikoja.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (8), Kapitanović (4+1), Milenković (7); A. Nikšić 2, Dežić 4(2), Karlovčan 6, S. Šenvald 2, Krsnik 2, Milošević 2, Džono 3, Nemaškalo 1, I. Mrđen 5, Papac 1, Dragišić 7, Vidak, Franković 2. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Bjelovar 4(3), Podravka Vegeta 2(2).

ISKLJUČENJA: Bjelovar 4 minute (M. Nikšić, Peti), Podravka Vegeta 4 minute (Šenvald, Papac).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivona Mrđen (Podravka Vegeta).Sara Šenvald // Foto Ivo Čičin-Mašansker