Krim - Metalurg: Penezić u skokuU prvoj utakmici 3. kola 6. memorijalnog turnira Josip Samaržija Bepo ljubljanski Krim Mercator svladao je skopski Metalurg 23:16 (10:10). Dosta dugo igra i rezultat bili su izjednačeni, ali je prevagnula individualna kvaliteta Krimove golmanice Jelene Grubišić, koja je imala fenomenalne 23 obrane.

Kod Ljubljančanki najviše su pridonijele Franić (8 golova) i Penezić.

U Metalurgu samo je Tanja Andrejeva na golu pokazala kvalitetu više (11 obrana i jedan postignuti gol).

Krimova Dankinja Bille Hansen (19) ispred obrane MetalurgaUTAKMICA 3. KOLA 6. MEMORIJALNOG TURNIR JOSIP SAMARŽIJA BEPO

KRIM MERCATOR – METALURG 23:16 (10:10)

KOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Sutkinje: Helena Crnojević i Emina Kostecki (obje Hrvatska).

KRIM MERCATOR: Grubišić (23+0), Stefanišin (-); Guberinić, Mavsar 4(2), Šon, Šerić, Bodnieva 1, Bille Hansen, Koren 2, Janković 2, Gregorc, Penezić 5(1), Franić 8(2), Aćimović 1(1). TRENER: Tone Tiselj.
METALURG: Antikj (-), Andrejeva 1 (10+1), Savko (-); Mečevska 2, Grozdanovska 3, D. Gjorgijevska 1, Bajramoska, Mladenovska 1, E. Gjorgijevska 1, Noveska 1, Nikolovska, Krpež, Trifunović, Liščević 5(3), Milačić, Mitrova 1. TRENER: Krste Petruševski.

SEDMERCI: Krim Mercator 7(5), Metalurg 3(3).

ISKLJUČENJA: Krim Mercator 6 minuta (Janković, Franić, Aćimović po 2), Metalurg 2 minute (D. Gjorgijevska).

IGRAČICA UTAKMICE: Jelena Grubišić (Krim Mercator) – na turniru ukupno 57 obrana.