Sanja Damnjanović // foto arhivaPodravka Vegeta nakon tri kola vodeća je na tablici Lige za prvaka 1. HRL za žene. U Samoboru nije bila teško, lakše od očekivanja: pobjeda od 24:35 (11:18).

– Upozoravao sam prije utakmice djevojke da nas čeka teška utakmica. Mi smo u utakmicu ušli vrlo ozbiljno, koncentrirano. Malo pomalo izbila je na vidjelo naša kvaliteta, a onda su i domaće u 2. proluvremenu palo. Jako sam zadovoljan učinkom svih igračica. Damnjanović je igrala odlično, a uz nju Žderić na golu i mislim da je obranila više lopti nego što je statistika HRS-a zabilježila. Kao i Kapitanović, s kojom sam također zadovoljan. Domaće su inače puno promašivale. Šon je stalno mijenjala igračice u obrani i odlično je obavila posao, makar jedina nije upisana u strijelce. Dao sam prigodu i mladima i one su u potpunosti opravdale ulazak – rekao nam je u telefonskom razgovoru nakon utakmice vidno raspoložen trener Podravke Vegete Neven Hrupec.

Hrupec je bio u pravu što se tiče službene statistike: novinari bolje prate i više njih više vidi, pa su u Sportskim novostima u četvrtak zabilježene obrane: Žderić 11, Kapitanović 2. Statistiku smo ma kraju teksta promijenili pema tim podacima.

Zabilježen je i jedan izostanak: fizioterapeuta Bojana Savića zamijenila je Jasna Uzelac. Savić je bio zauzet ”ekipiranjem” dječjeg rukometnog podmlatka: supruga Jelena rodila je treću kćerkicu, Lanu. Čestitke roditeljima i obitelji.

No, Savić se nije riješio obaveza prema ekipi. Očekivali smo da će rukometašice nakon utakmica navaliti na vruće samoborske krafne, ali je plan sasvim drugačiji:

– Stajemo kod Bojanove kuće i svi dolazimo na jedno piće – obavijestio nas je Hrupec.

Utakmica je igrana ovako: prvi gol zabila je Lidija Horvat u – 6. minuti. U 10. minuti Bazzeo je postigla prvo vodstvo domaćih, 3:2, a u 12. minuti, Lovrić je zabila za drugo vodstvo Samobora od 4:3. Podravka Vegeta do 16. minute to pretiže i vodi s 4:7 (Damnjanović, Pušić-Koroljević i Kiridžić po 2, Horvat 1. U 18. minuti je 5:9, na gol Lovrić odgovorile su golovima V. Milanović Litre i Horvat. U 21. je 6:11, nakon gola Balaško, dva je zabila Damnjanović.

U 21. 7:11 postavlja Kuzmić-Husak, na 7:12 svojim trećim golom povisuje Pušić-Koroljević. Tri minuta prije kraja poluvremena Koprivničanke su vodile 7 golova razlike, 8:15, a poluvrijeme je otišlo i zaključno na stranu Podravke Vegete – 11:18. U 1. poluvremenu golmanice Samobora obranile su zajedno 2 lopte, od 22 udarca, a Žderić 2 do 15 udaraca.

U 2. poluvremenu Podravka Vegeta razlika od 7 do 9 golova varirala je prvih desetak minuta da bi se u 42. minuti prvi puta popla na 10 golova razlike 15:25, uz dva uzastopna gola Žane Čović, da bi druga Čović, Andrea, zabila za 15:26. Nakon što je raspoložena u redovima Samoborki, Tea Golubić, zabila za 16:26, Žana Čović nastavila je seriju u zabila tri Podravkina gola za redom: 17:27, 17:28 i 18:29. Do tog vremena Damnjanović je dala 9 golova iz 11 udaraca, od toga četiri sa 7 metara.

Lider na tablici, Samobor (utakmica više) i dalje se loše provodio, očito je potpuno pao: u 49. minuti Dragišić je povisila vodstvo gošći na 18:30, a za 19:31 u 52. minuti zabila je još jedna mlada snaga, Vidak. Golubić, Lovrić i Bazzeo dale su do tada 14 domaćih golova. Bazzeo i Kuzmić-Husak malo su smanjile razliku, no Ž. Čović dala je i svoj šesti gol iz sedam udaraca. Golom A. Čović četiri minute prije kraja je 22:33. Iskreno: neočekivano visoko. Iz Samobora su stizale drugačije izjave.

Pongrac daje gol, i u 58. minuti je 23:34, no Golubić svojim sedmim golom smanjuje na 10 razlike. U zadnjoj minuti zadnji gol za Podravku Vegetu zabija Šenvald i to je kraj. Podravka Vegeta pobijedila je s 24:35 (11:18) i preuzela 1. mjesto na tablici sa 6 bodova iz tri utakmice. Samobor je ostao na 5 bodova iz četiri utakmice.

Sesvete Agroproteinka pobijedila je idući Podravkin par u 4. kolu, Trešnjevku, 31:28 (17:12). Ta se utakmica igra ovoga petka u 18 sati u Koprivnici. Zelina je izgubila kod kuće od Lokomotive 30:33 (17:16), pa su tako Zagrepčanke osvojile prve bodove.