Buducćost - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerBudućnost je pobijedila Podravku Vegetu u 2. kolu Memorijala Vinko Kandija u Ljubljani s 28:18 (11:8). No, rezultat ne govori sve. Do 11. minute Podravka Vegeta vodila je s 3:0, a Crnogorke su prvi gol zabile u toj minuti. Podravka je vodila i dalje, sve do 23. minute, kada je Budućnost izjednačila na 6:6.

Buducćost - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerMinutu kasnije Podgoričanke su prvi puta došle u vodstvo 7:6, a od 8:7 vodile su do kraja poluvremena, koje je završilo 11:8. Šest obrana Kapitanović u prvom poluvremenu i pet golova Ane Toth pridonijeli su ravnoteži s favoriziranim suparnicama.

U 2. poluvremenu Budućnost se sve više odvajala, a na obje strane zaigrale su sve raspoložive igračice. Nakon poraza od 28:18 navečer će se Hypo i Podravka Vegeta (bez bodova) boriti za 3. mjesto, a Krim i Budućnost (po četiri boda) za pobjednika 14. memorijala.

Buducćost - Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerUTAKMICA 2. KOLA MEMORIJALA VINKO KANDIJA U LJUBLJANI

BUDUĆNOST – PODRAVKA VEGETA 28:18 (11:8)

LJUBLJANA – Dvorana Šport Ljubljana na Galjevici. Gledatelja: 30 Sutkinje: Emina Kostecki Radić i Helena Crnojević (obje Hrvatska).

BUDUĆNOST: De Paula (5+0), Marinović (-), Batinović (6+1): Ujkić 1, Konatar 1, Jauković 7(2), Pletikosić 1(1), Laslo, Malović 1, Premović 1(1), Brnović 2, Pavičević 4, Ramusović 2, Raičević 2, Grbić 6. TRENER: Dragan Adžić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (4+0), Kapitanović (11+0), Ećimović (-); Turk 1, Dežić 1, Karlovčan, Krsnik, Toth 5, Džono 1, Nemaškalo 4, Mrđen, Vidak 3(1), Pavlović, Debelić 3. TRENERICA: Snježana Petika.

SEDMERCI: Budućnost (4), Podravka Vegeta 2(1).

ISKLJUČENJA: Budućnost 12 minuta ( Brnović 2+2, Konatar, Jauković, Pletikosić, Malović), Podravka Vegeta 6 minuta (Dežić, Mrđen, Vidak).

IGRAČICA UTAKMICE: Đurđina Jauković (Budućnost).

Druga utakmica 2. kola Krim Mercator – Hypo Nö 35:21 (14:11).