RK Podravka Vegeta odigrala je prvu utakmicu na 15. Memorijalnom turniru ‘Vinko Kandija’ protiv domaćina RK Krim Mercatora. Naše su cure u utakmicu ušle pomalo nesretno jer je već u prvoj minuti domaćin RK Krim Mercator vodio 2:0. U prvih deset minuta nanizale su se greške i promašeni ziceri, a protivnice su sve slabosti iskoristile i precizno servirale u gol. Već je u šestoj minuti trener Zlatko Saračević zatražio minutu odmora i pokušao igru usmjeriti drugačije no agresivna igra i dosta dobro postavljena protivnička obrana našim curama nije davala prostor za realizaciju. Tijek utakmice nije se mijenjao ni prema 20. minuti kada je RK Krim Mercator pobjegao prema 4 razlike, a naše djevojke priključak nisu uspjele uhvatiti ni do kraja prvog poluvremena pa su na odmor otišle s rezultatom 19:13 u korist domaćina. Početkom drugog poluvremena i dalje je svoju dominaciju na terenu pokazivala domaća ekipa RK Krim Mercatora pa su iz još nekoliko naših pogrešaka došle do značajne prednosti. Igra je krenula u drugom smjeru u 38. minuti kada je Alena Ikhneva postigla pogodak u trenutku kada je protivnička ekipa imala već velikih osam golova prednosti. Nakon toga fantastičnom obranom Magdalene Ećimović na red je došlo i deset minuta za našu ekipu i uslijedio gol Selene Milošević te su nakon toga i naše cure počele hvatati priključak i smanjile dominaciju Slovenki. Pet minuta prije kraja semafor je označio samo tri gola zaostatka za našu ekipu (29:26). Posljednje minute ipak su zbog niza nesretnih situacija koje su zaredale tijekom cijele utakmice rezultirale padom koncentracije kod naših igračica pa se domaćin odmaknuo ponovno na +5. Utakmica je završila 33:28, a trener Zlatko Saračević dao je i svoj kratak komentar.

– Očigledno je da je ovo prva utakmica i mi smo prvi puta zajedno na nekoj službenoj utakmici. Loše smo ušli u utakmicu i nastojali smo to malo popraviti pa su neki detalji bili ok i zadovoljavajući, ali najvažnije je da smo vidjeli na čemu moramo više raditi i u redu idemo dalje. Zato i jesmo na ovim pripremnim utakmicama da kroz te utakmice uigravamo, tražimo rješenja i da polako vidimo tko što može- kazao je trener Saračević.