Hrvatska ženska mlađa juniorska reprezentacija odigrala je neriješeno, 18:18, s Crnom Gorom u trećem kolu Skupine B Svjetskog prvenstva koje se održava u kineskom Chuzhou. Nakon dvije uvjerljive pobjede i remija s južnim susjedama, hrvatske rukometašice zbog bolje su gol razlike osigurale prolazak u Glavnu rundu kao osvajačice svoje skupine.

Iako su hrvatske rukometašice uvjerljivo pobijedile i Angolu i Nigeriju, i uz dužno poštovanje tim reprezentacijama, znali smo da nas pravi test čeka na kraju Skupine. I kao što smo očekivali, bila je to teška i izjednačena utakmica. Obje su reprezentacije nervozno ušle u susret pa smo u prvim minutama vidjeli nekoliko promašaja pa i promašeni sedmerac Hrvatske.

Naše rukometašice prvi su gol postigle tek u petoj minuti, Ivana Fratnik bila je precizna sa sedam metara. Crna Gora svoj je prvi pogodak postigla minutu kasnije. I u nastavku slično raspoloženje s obje strane, nervozno, s puno promašaja, ali Hrvatska se odvaja s tri pogotka u nizu pa je tako u 12. minuti bilo 4:1 za našu reprezentaciju. No, čini se da je taj niz pozitivno utjecao na Crnogorke jer su od 14. do 26. minute zabile čak osam pogodaka bez da su primile ijedan (4:9). Ali nisu igračice Vedrana Krkača odustajale. Do kraja poluvremena uspjele su zabiti četiri pogotka i smanjiti svoj zaostatak na samo minus jedan (8:9).

S istom nemirnom igrom ušlo se i u drugi dio susreta. No, Hrvatska je prva zabila i tako došla do izjednačenja (10:10). Crna Gora još je jednom povela, 11:10, i to je bilo njihovo posljednje vodstvo u susretu. Imala je Hrvatska prednost u većem dijelu drugog poluvremena, u jednom trenutku i plus četiri, ali u posljednjih desetak minuta, Crna Gora u potpunosti je smanjila svoj zaostatak i došla do novog izjednačenja. Hrvatske rukometašice do kraja su još dva put imale minimalnu prednost, no Crnogorke pet sekundi prije kraja postižu pogodak za konačnih 18:18 i podjelu bodova. Najbolja u hrvatskim redovima bila je Ivana Fratnik koja je zabila sedam pogodaka iz osam pokušaja, dok je Nika Kraljević upisala osam obrana. Kod Crne Gore najbolja Elena Mitrović s pet pogodaka. Teodora Rončević na golu imala je deset obrana.

Hrvatska i Crna Gora tako su nastup u Skupini B zaključile s jednakim brojem bodova, ali Hrvatska, kao ekipa s boljom gol razlikom, osvaja prvo mjesto. Sada slijedi nastup u Glavnoj rundi Svjetskog prvenstva. Hrvatska i Crna Gora križaju se s prve dvije ekipe iz Skupine A, a to su Švedska i Srbija. Naše rukometašice prvu utakmicu igraju već sutra, 18. kolovoza u 8:00 sati po hrvatskom vremenu, a protivnik je Srbija.

U18 IHF SP: SKUPINA B, 3. KOLO

HRVATSKA – CRNA GORA 18:18

NIGERIJA – ANGOLA 29:21

Izvor: Mlađe juniorke: Podjela bodova s Crnom Gorom za prvo mjesto u skupini | HRS