Rukometašice Podravka Vegete slavile su na gostovanju u Osijeku rezultatom 23:33 i upisale nova dva boda u 23. kolu 1 HRL za žene.

Podravkašice su dobro otvorile utakmicu, a prvo veće vodstvo zabilježile su već u 7. minuti i povele 4:1. Nakon toga su nastavile u dobrom ritmu i do sredine prvog dijela imale prednost od pet pogodaka, a dobrom igrom u nastavku su osigurale velikih +8 za kraj prvog poluvremena uz rezultat 9:17.

U drugom poluvremenu podravkašice su do 40. minute držale ritam iz prvog dijela uz još bolju obranu no domaćin je ubrzao tempo i uspjele su Osječanke svojom dobrom igrom smanjiti zaostatak na samo pet pogodaka te je u 47. minuti rezultat bio 16:21. U nastavku su podravkašice ponovno preuzele kontrolu na terenu te na kraju zasluženo slavile rezultatom 23:33 i nova dva boda idu u Koprivnicu.

Danas su u našim redovima najviše pogodaka zabile Andrea Šimara i Josipa Mamić svaka po 6. U redovima domaćina najraspoloženija je bila je Petra Frančić koja je zabila sedam pogodaka. Utakmicu su posjetile i djevojčice iz Rukometne akademije Vitez sa svojim trenerima te je na samom kraju susreta upriličena i zajednička fotografija.

Čestitam Osijeku na borbenosti i svojim curama na dobroj igri. Promašile smo na početku neke zicere, ali smo kasnije odigrale bolju obranu, zabile nekoliko lakih pogodaka te na kraju upisale zasluženu pobjedu – rekla je Nikolina Zadravec. 

Uvijek je lijepo doći u Osijek i igrati protiv jedne jako dobre ekipe koja je tehnički i taktički dobro potkovana. Sigurno da mjesto na tablici ne odražava njihovu kvalitetu. Mi i dalje idemo za svojim ciljem te ostajemo maksimalni u prvenstvu sa svim pobjedama. Odigrali smo utakmicu na zadovoljavajućem nivou i sad iščekujemo ostatak utakmica i samu završnicu sezone koja je bila prilično zahtjevna – rekao je pomoćni trener Marko Brezić.

Podravkašice se sada okreću pripremi za utakmicu četvrfinala hrvatskog Kupa za žene koja je na rasporedu u petak 26.travnja u Bjelovaru s domaćinom ŽRK Bjelovar.

OSIJEK-PODRAVKA VEGETA 23:33 (9:17)
ŠD Zrinjevac. Gledatelja 200. Suci: Ivan Bednjanec(Velika Gorica) i Josip Ivančić (Zagreb). Delegat: Roberto Lozančić (Velika Gorica).
PODRAVKA VEGETA: Tucaković (7), Bešen (4+1), Galinec (1); Zadravec 3, Vuković 3, K. Pandža 2, Popović 3, Ćurić 1, Franušić, L Kalaus 3, D. Kalaus Žulj, Šenvald, Vuljak 3, Šimara 6, A. Pandža 3, Mamić 6.
TRENER: Ivica Obrvan.
OSIJEK: Borac (5), Ledenčan (2), Brkić (2); Čivić 1, Josipović, Hren 4, Šoš 1, Jozanović 3, Kragujević, Malovan 1, Frančić 7(2), Grgić, Vrdoljak 1, Pehar 1, Bulatović 4.
TRENER: Zdenko Kordi
SEDMERCI:Osijek 3(2). Podravka Vegeta 3(2).
ISKLJUČENJA:Osijek 4 min. (Hren, Grgić) Podravka Vegeta 2 min. (Kalaus Žulj).

📸Tea Tonković