Ode lopta // Foto Ivo Čičin-MašanskerPodravka Vegeta nije uspjela u naumu da ostvari pozitivni rezultat, ali je dobro namučila domaći Bietigheim u uzvratnoj utakmici 3. kruga EHF kupa. Konačni rezultat od 24.20 (13:7) mogao je biti veći za domaće i puno povoljniji za gošće. Ne treba plakati nakon ove utakmice, Podravka Vegeta časno se oprostila od Europe i pokazala zube u odrEđenim razdobljima igre.

Bietigheim Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerNaime, Podravka je sjajno počela, do 10. minute vodila je 4:3. onda je sve stalo i 12 minuta Koprivničanke nisu zabile gol, od 10. do 22. minute (tada 12:5 za Bietigheim). Jako puno bilo je ”šprljavih” lopti, puno se gubilo u napadu, a za Njemice, zna se, brze su k’o vjetar i kažnjavaju takve propuste. Do poluvremena Bietigheim je digao na 13:7, a, vjerujte na riječ, ni jedan gol nije bio obranjiv. Kapitanović je opet obavila dobar posao.

Bietigheim Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerU drugom poluvremenu ugodno izenađenje: u 44. minuti samo gol prednosti za domaće – 15:14. U 47. minuti 16:15. Zadnja mogućnost za priključak bila je u 50. minuti kod 18:16, ali je na kraju opet prevagnulo na domaću straniu.

Bietigheim Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-Mašansker– Čestitam gledateljima na odličnoj atmosferi. Imate Drem Team u Bundesligi i vjerujem da ćete biti i europski, da ćete postići velike rezultate i u Europi u domaćoj ligi. Hvala hrvatskim navijačima. Nadam se da smo im uzvratili željom i brobenošću u igri – rekao je na dvoranski mikrofon nakon utakmice Podravkin trener Goran Mrđen.

Bietigheim Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerUZVRATNA UTAKMICA 3. RUNDE KVALIFIKACIJA ZA LIGU EHF KUPA

SG BBM BIETIGHEIM – PODRAVKA VEGETA 24:20 (13:7)

BIETIGHEIM-BISSIGEN – Sporthalle am Viadukt u Bietigheimu. Gledatelja: 1300. Suci: Boris Mandak i Mario Rudinsky (obojica iz Slovačke). EHF delegat: Gerhard Reisinger (Austrija).

SG BBM BIETIGHEIM: Roch (6+0), Salamakha (2+0), Wester (5+-); Biltoft 2, Visser 3(2), Lauenroth 2, Mack 2, N. C. Müller 1, Smeets, Schulze, Baun Eriksen 3, Naidzinavicius 4(1), Hundahl 2, S. Müller 3, Malestein 2, Anastacio. TRENER: Martin Fruelund Albertsen.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (9+0); Zadravec, Dežić, Karlovčan, Krsnik 4, Milošević, Džono 1, Nemaškalo 7(3), I. Mrđen, Papac, Vidak 4, Pavlović, Gugić 1, Debelić 3. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: SG BBM Bietigheim 3(3), Podravka Vegeta 3(3).

ISKLJUČENJA: SG BBM Bietigheim 8 minuta (Schulze 2+2, Lauenroth, Malestein), Podravka Vegeta 12 minuta (Džono 2+2, Milošević, Nemaškalo, Vidak, Debelić).

IGRAČICA UTAKMICE: Kim Nadzinavicius (SG BBM Bierigheim).Bietigheim Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-MašanskerBietigheim Podravka Vegeta // Foto Ivo Čičin-Mašansker