Održana je konferencija za medije uoči 18. Memorijalnog turnira Josip Samaržija-Bepo koji će se od 22.-24. kolovoza održavati u ŠSD Josip Samaržija-Bepo. Turnir je to koji se već tradicionalno održava u čast trenera Josipa Samaržije-Bepa koji je ostavio neizbrisiv trag u rukometu i čije ime nosi sportska dvorana u kojoj će se odigravati utakmice. Upravo je on svojim predanim radom postavio temelje moderne Podravke, rukometne institucije kakvu imamo prilike gledati danas.

Konferenciji su prisustvovali trener Ivica Obrvan te ovogodišnja pojačanja u redovima Podravka Vegete, Matea Pletikosić, Klara Birtić, Kristina Prkačin i Mia Brkić. Na turniru ove godine uz Podravka Vegetu sudjeluju još dvije ekipe i to Krim Mercator te slovačka ekipa HC DAC Dunajska Streda. Utakmice će se sva tri dana igrati u 19.00 sati.

Trener Ivica Obrvan je na samom početku rekao nešto o turniru i utakmicama koje ih očekuju u petom tjednu priprema.

Trener Ivica Obrvan//foto: Mihalec/RK Podravka

Savršeno nam se poklopilo da pred kraj ovog tjedna imamo dvije utakmice koje će nam sigurno dobro poslužiti da što spremnije dočekamo start prvenstva i Lige prvakinja. Dvije dobre provjere, protiv slovačke ekipe Dunajska Streda i prošlogodišnjeg sudionika na turniru Krima. Ekipa je to s kojom igramo i sljedeći tjedan utakmicu u Ljubljani, a voljom skupina i prvo kolo Lige prvakinja. Možda malo nezgodno ili čudno, ali to smo dogovorili već ranije pa ni mi ni Krim nismo ništa željeli mijenjati u našim planovima. Vjerujem da će sam turnir i naše igre na turniru biti dobre i da će to biti korisno za nas. Volio bih da publici koja nam dođe u dvoranu za ovaj period prikažemo dobar rukomet. Rezultat nam nije u prvom planu, važno je da sve igračice igraju i da u kompletnom sastavu prođemo i jednu i drugu utakmicu te izvučemo korist i značaj iz ovih pripremnih utakmica za ono što nas čeka u budućnosti – rekao je trener Ivica Obrvan.

Nakon toga igračice su prenijele svoje prve dojmove s koprivničkih sportskih terena.

Matea Pletikosić je podijelila svoje prve dojmove iz Koprivnice i kako je doživjela dolazak u novu ekipu i sredinu.

Matea Pletikosić//Mihalec/RK Podravka

Dojmovi su odlični, ekipa mi se sviđa. Uvijek je teško doći u novo i prilagoditi se, ali moje iskreno mišljenje je da sve ide kako treba. Svakim tjednom je sve bolje i bolje i stvarno se dobro osjećam – rekla je Matea.

Mia Brkić//foto: Mihalec/RK Podravka

Mia Brkić je rekla ponešto o prvim pripremnim utakmicama i onome što slijedi.

Prošli smo prve utakmice i polako se usklađujemo. Ovaj će nam turnir jako dobro doći da to još nadogadimo. Jako se veselim turniru i svim nadolazećim utakmicama i vjerujem da će sve to lijepo izgledati – rekla je Mia Brkić.

Kristina Prkačin//foto: Mihalec/RK Podravka

Kristina Prkačin također je promijenila sredinu, a nakon Lokomotive priključila se redovima Podravke Vegete.

Nisam imala osjećaj da se moram uklopiti. Bilo je jednostavno i lagano tako da već s prvim utakmicama osjećaš da si dio toga, važno je samo koji dres nosiš, za taj klub i igraš – rekla je Kristina.

Klara Birtić//Mihalec/RK Podravka

Klara Birtić također je podijelila prve dojmove iz ekipe i kluba.

Lijepo se vratiti u poznatu sredinu i nije se bilo teško uklopiti. Dugo se poznajemo i iz reprezentacije i igrale smo jedne protiv drugih tako da je bilo lakše. Treninzi idu dobro i napredujemo no imamo još stvari koje moramo popraviti i to ćemo korigirati – zaključila je Klara Birtić.

S obzirom da se ovaj događaj odvija istovremeno s Renesansnim festivalom i igračice i trener voljeli bi vidjeti što više publike u dvorani jer se ipak radi o premijernim utakmicama u novoj sezoni. Ulaz u dvoranu je slobodan.

Turnir traje od 22.-24. kolovoza prema ovom rasporedu.

RASPORED UTAKMICA:

Četvrtak, 22.08.2024.