Nakon odluke Izvršnog odbora Europske rukometne federacije koja je od trenutka donošenja proizvela učinak kojim su suspendirani klubovi iz Rusije i Bjelorusije iz europskih natjecanja, danas je objavljeno i na koji će način ona utjecati na daljnji tijek natjecanja.
Iz EHF-a su najavili da će svi dosadašnji rezultati biti priznati te da će redoslijed završenih natjecateljskih faza ostati nepromijenjen. Naredni susreti u kojima su trebali nastupiti ruski klubovi neće biti igrani, ali će se za utakmicu osmine finala rezultat zabilježiti u korist protivničke ekipe.
U Ligi prvakinja se neće odigrati utakmica osmine finala između CSM Bukurešta i CSKA, već će se temeljem službenog rezultata rumunjska ekipa plasirati u četvrtfinale.
Nadalje, kako Rostov Don neće sudjelovati u četvrtfinalnoj fazi Lige prvakinja, pobjednik ogleda osmine finala između Borussie Dortmund i Metza će izboriti izravan plasman na Final Four elitnog natjecanja.