Europsko prvenstvo za rukometašice sljedeće godine zajednički organiziraju Danska i Norveška. Kvalifikacije za to natjecanje počinju u  posljednjem tjednu rujna. Hrvatska je, kao što mnogi od vas to znaju, najprije domaćin Islandu u Gradskom vrtu u Osijeku 25. rujna, a četiri dana kasnije, 29. rujna gostuje u Turskoj.

Hrvatski izbornik Nenad Šoštarić objavio je popis igračica na koje računa u tim susretima. Na njemu se nalazi 19 rukometašica, od kojih će 16 biti na konačnom popisu za utakmice s Islandom i Turskom. U našoj skupini još se nalazi i Francuska koja će 2020. godine braniti naslov europskih prvakinja. Hrvatska je inače do sada bila deset puta sudionik europskih prvenstva, a najbolji rezultat ostvarila je na prvom nastupu 1994. godine kada je osvojila 5. mjesto.

Evo popisa igračica i stručnog stožera za utakmice s Islandom i Turskom.

 1. IVANA KAPITANOVIĆ, METZ HANDBALL
 2. TEA PIJEVIĆ, RK LOKOMOTIVA
 3. MAGDALENA EĆIMOVIĆ, RK PODRAVKA VEGETA
 4. PAULA POSAVEC, RK LOKOMOTIVA
 5. KORINA KARLOVČAN, RK PODRAVKA VEGETA
 6. ANA TURK, RK PODRAVKA VEGETA
 7. NIKOLINA ZADRAVEC, RK PODRAVKA VEGETA
 8. KATARINA JEŽIĆ, SIÓFOK KC
 9. ANA DEBELIĆ, RK PODRAVKA VEGETA
 10. INES DOMJAN, ŽRK KOKA
 11. DORA LACKOVIĆ, ŽRK OSIJEK
 12. MARINA GLAVAN, RK LOKOMOTIVA
 13. SELENA MILOŠEVIĆ, RK PODRAVKA VEGETA
 14. DEJANA MILOSAVLJEVIĆ, RK PODRAVKA VEGETA
 15. DORA KRSNIK, PLAN DE CUQUES HB
 16. VALENTINA BLAŽEVIĆ, MK SPERLA LUBIN
 17. STELA POSAVEC, RK LOKOMOTIVA
 18. DORA KALAUS, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
 19. LEA FRANUŠIĆ, RK PODRAVKA VEGETA

STRUČNO VODSTVO:
1. NENAD ŠOŠTARIĆ, izbornik
2. SNJEŽANA PETIKA, trener
3. MATIJA BILUŠIĆ, trener vratarki
4. VESNA HODIĆ, fizioterapeut
5. GORAN KRUŠELJ, fizioterapeut
6. DOMAGOJ GAJSKI, liječnik
7. LJERKA VRESK, tehnički menadžer
8. IVICA UDOVIČIĆ, tehnički direktor

Okupljanje rukometašica zakazano je za 22. rujna u Zagrebu u 12:00 sati. Nakon kratkog druženja s novinarima i ručka reprezentacija putuje u Osijek gdje će boraviti do susreta s Islandom. Susret protiv Islanda igra se 25. rujna u 18:00 sati uz izravni prijenos na HTV 2. Za kraj vrijedi napomenuti kako su i ostale Podravkine igračice na okupljanjima u svojim reprezentacijama tako da će za vrijeme Tjedna reprezentacija biti odsutne i Dijana Mugoša, Lamprini Tsakalou, Tjaša Stanko, Elena Gjorgjievska te Jovana Risović. (Izvor i foto: HRS)