Božica Palčić i Neven HrupecNa inicijativu direktorice RK Podravke Božice Palčić dvočlano klupsko izaslanstvo primio je pomoćnik ministra za sport, bivši košarkaš i izbornik Petar Skansi, koji je imenovan kao čovjek koji je u zadaću dobio mandat ”čistača” hrvatskog sporta. Osim Božice Palčić kod Skansija je bio i trener Neven Hrupec.

– Razgovarali smo o sportskoj problematici koja je nama bliska, o profesionalnom i amaterskom sportu. Ukazali smo na probleme kako bi se eventualno u tom području nešto promijenilo – rekla nam je Božica Palčić.

Naravno, bilo je govora i o financiranju sporta u kojem ima dosta poteškoća. Recimo od godišnjeg sponzorskog ugovora četvrtinu ”pojede” PDV, ako klubovi redovito servisiraju svoje obaveze državi.

Petar Skansi upoznat je i s valjda jedinstvenim slučajem u državi, gdje je RK Podravka podmirila sve svoje novčane obaveze prema državi, dignuvši kredite kod komercijalnih banaka, jer je Porezna uprava prijetila blokadom. Skansi nije znao za taj podatak i ocijenio takav odnos kluba vrlo pohvalnim.

Podravkino izaslanstvo upozorilo je i na odnos države prema klubu i reprezentaciji. Naime, gotovo tri mjeseca reprezentativke su na raspolaganju državnoj reprezentaciji, a za sve to vrijeme plaća ih klub i podmiruje sve obaveze prema državi.

– Upozorili smo i na višak birokracije koji otežavaju poslovanje klubova, a na kraju smo pomoćnika ministra pozvali na neku od utakmica u Koprivnici i on će se odazvati – rekla je Božica Palčić.