Antonia Oremović u skoku // Foto Robert ŠštarićEkipa Podravke Lino u 7. kolu 2.HRL-e Sjever, na svom parketu (u dvorani Srednje škole, u staroj, dobroj dvorani rukometnih uspomena) ugostila je ekipu Brod Gymnasium i ostvarila značajnu pobjedu: Podravka Lino – Brod Gymnasium 29:25 (15:14). Gošće su odlična ekipa iz gornjeg dijela tablice, pa je time i pobjeda Linica još vrjednija.

Zanimljivo i rezultatski neizvjesno bilo je tijekom cijelog susreta, u kojem su se ekipe stalno izmjenjivale u vodstvu i igrale, kako se to kaže, gol za gol. Linice su prvu prednost od 2 gola stekle krajem prvog dijela, koju nisu uspjele zadržati, jer su gošće pogotkom svoje ponajbolje igračice Bodrožić-Selak, sa zvukom sirene smanjile na 15:14.

Ni nastavak nije donio bitniju prednost niti jednoj ekipi sve do 50. minute, kada je Podravka Lino povećala prednost na +3 (22:19). Činilo se da Linice imaju utakmicu pod kontrolom, ali uslijedila su dva isključenja (upitan sudački kriterij), što uporna i iskusna ekipa Broda koristi i vraća rezultat na 23:22, a to je bio i zadnji pokušaj preokreta rezultata.

Završnica je utakmice u potpunosti pripala domaćim igračicama, koje su ukupno gledajući bile bolje i zaslužile su pobjedu. Istina razlika od 4 gola možda je i prevelika, uzimajući u obzir tijek cijelog susreta, ali Podravka Lino možda je odigrala i najbolju utakmicu u ovoj sezoni, pa je to i primjerena nagrada za uloženo. Cijela ekipa zaslužuje pohvale, a ako nekog treba izdvojiti, onda su to Tvorić u domaćoj ekipi i Bodrožić-Selak kod gošći.

– Znali smo da je današnji protivnik jedna od najboljih ekipa u ovom rangu natjecanja, a to je značilo da pristup i zalaganje mora biti odgovornije nego u dosadašnjim susretima. Tako smo krenuli od prve minute, posebno angažiranom obranom, što je u konačnici dalo i rezultat. Nismo imali sreće (zbog bolesti igračica), u dosadašnjem dijelu natjecanja, jer smo tek u današnjoj utakmici prvi puta, a radi se već o 7. kolu, uspjeli sastaviti ekipu s početka priprema u kojima smo pružali upravo ovakve partije i uredno dobili sve protivnice. Čestitke cijeloj ekipi – rekao je trener Branko Krajačić.

Slijedeći vikend predstoji utakmica 2. lige u Cerni.

POČINJU MLAĐE KADETKINJE

Istog vikenda u Dardi se igra i 1. krug Hrvatske rukometne mlađe kadetske lige, djevojčice rođene 1996. godine i mlađe. Za mlađe kadetkinje nastupaju igračice Podravke Lina. U tom natjecanju nastpa 12 ekipa djevojčica.

Inače, postoji još jedna liga za mlade, to je kadetska liga s osam ekipa, a sudjeluju rukometašice rođene 1994. godine i mlađe, a u toj ligi također nastupaju igračice Podravke Lina.

UTAKMICA 7. KOLA 2. HRL SJEVER

PODRAVKA LINO – BROD GYMNASIUM 29:25 (15:14)

KOPRIVNICA – SD Srednje škole. Gledatelja 50. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Jelena Vujić (Zagreb). Nadzornik: Damir Mavriček (Varaždin).

PODRAVKA LINO: Horvat (4+0), Krmpotić (5+2); Valent 1, Tvorić 9(2), Gložinić, D. Kalaus 1, L. Kalaus 2, Zagorščak 1, Slivar 2, Maljak, Oremović 2, Gvoić 4, Božić, Šenvald 5(1), Bogdanović 1, Dušak 1. TRENER: Branko Krajačić.

BROD GYMNASIUM: Marić, Čindić, Vucić 1, Musa 1, Roso, Daidžić, Njerš 6, Horvatović, Pavičić 3, Orašinović 1, Bodrožić-Selak 13 (6). TRENER: Darko Celner.

SEDMERCI: Podravka Lino 5(3), Brod Gymnasium 8(6).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 12 minuta (L. Kalaus, Tvorić, Šenvald, Gvoić, Zagorščak, Maljak po 2), Brod Gymnasium 14 minuta (Vucić, Horvatović i Bodrožić-Selak 2+2, Daidžić 2,).

Rezultati 7. kola 2. HRL sjever žene: Zrinski – Darda 35:31, Ivanec – Pitomača 26:29, Podravka Lino – Brod Gymnasium 29:25, Osijek PSC – Cerna 30:16, Bjelovar – Petrijevci 38:35. U nedjelju Vukovar – Đurđevac.

Poredak nakon 7. kola: 1. Osijek PSC 14, 2. Petrijevci 12, 3. Bjelovar 11, 4. Zrinski 9, 5. Podravka Lino 7 (+8), 6. Brod Gymasium 7 (+5), 7. Pitomača 7 (-18), 8. Đurđevac 6 (utakmica manje), 9. Darda 4 (-20), 10. Cerna 4 (-37), 11. Ivanec 1, 12. Vukovar 0 (utakmica manje).

Parovi 8. kola, 12. studenoga: Đurđevac – Darda, Pitomača – Zrinski, Brod Gymnasium – Ivanec, Cerna – Podravka Lino, Petrijevci – Osijek PSC, Vukovar – Bjelovar.