U Areni Erd u Mađarskoj RK Podravka Vegeta odigrala je utakmicu trećeg kola DELO EHF Lige prvakinja protiv FTC-Rail Cargo Hungarie. Slavile su rukometašice FTC-a s rezultatom 37:31..

Utakmicu je prvim napadom otvorila Podravka Vegeta te Ana Turk odmah zabija s krila za vodstvo Podravkašica. Podravka igra dobru obranu, no Shnatz zabija za FTC. Ostatak poluvremena igra se gol za gol. Prvo poluvrijeme obilježila je i grublja igra obiju strana no Podravka je u prvom dijelu upisala čak 12 minuta isključenja. S druge strane domaće rukometašice upisale su 4 minute isključenja od toga jedno za pogrešnu izmjenu. Unatoč isključenjima Podravka igra odličnu obranu te se uspješno brani s čak dvije igračice manje. Kapetanica Dragica Džono u posljednjim je minutama prvog dijela dobila i treće isključenje te je udaljena iz igre. Niti jednom tijekom prvih 30 minuta domaće rukometašice nisu rezultatski povele, a nakon gola FTC-a u posljednjim sekundama na odmor se odlazi s rezultatom u egalu.

Drugo poluvrijeme donosi nastavak igre gol za gol. U drugoj minuti utakmice FTC prvi puta preuzima prednost u utakmici.  Podravka Vegeta sljedećih deset minuta uspješno se brani te zabija s druge strane, no nakon toga dolazi do pada u igri Koprivničanki. FTC odlazi na +3, a Podravka se muči u napadu. Trener Saračević u kratkom razmaku zove dvije minute odmora no reakcija ekipe je izostala.  FTC odlazi na najveću prednost u utakmici od čak 7 golova. Podravka se u drugome dijelu prvog poluvremena budi te počinje igrati bolje no rezultatski odmak domaćih igračica je prevelik. Na kraju utakmice rezultat na semaforu je 37:31 za FTC.

Kod domaćih igračica istaknule su se Dejana Milosavljević s osam pogodaka i Tjaša Stanko sa sedam. Kod gošći najučinkovitija je bila Klujber s 11 pogodaka. Golmanice Podravke imale su svaka po četiri obrane.

Trener Podravka Vegete nakon utakmice u Edu izjavio je sljedeće:

Prvo poluvrijeme odigrali smo točno kako je trebalo, no nažalost bilo je previše isključenja. Da nije bilo tih isključenja imali bi rezultatsku prednost s kojom bi otišli na odmor. U drugom poluvremenu dogodila nam se “crna rupa” od 10 minuta kada gubimo energiju te protivnice naprave prednost. Pokušao sam minutama odmora i rotacijama dobiti reakciju ekipe, no to se nije dogodilo.  Primili smo previše golova u gostima. Nemam prigovora niti na jednu igračicu, no pogreške i crne rupe kažnjavaju se u Ligi prvakinja.  Moramo dalje igrati sve bolje, ne ponavljati pogreške te je to jedni način da napredujemo – izjavio je trener Saračević nakon utakmice.

Tjaša Stanko zabila je u susretu s FTC-om sedam pogodaka iz igre. Nakon susreta je izjavila:

Odigrale smo previše loših minuta, a protiv FTC-a je to nedopustivo. Kažnjavali su svaku našu pogrešku. No ništa nije gotovo, za dva tjedna dolaze nam u goste pa ćemo se opet “potući” s njima – rekla je Tjaša nakon utakmice.

 

Tijekom cijele utakmice cure su imale glasnu podršku pedesetak navijača koji su stigli iz Koprivnice. Rukometašice Podravka Vegete imati će priliku za uzvrat već za dva tjedna kada FTC-Rail Cargo Hungaria gostuje u Koprivnici.

 

FTC-Rail Cargo Hungaria 37 (17)

RK PODRAVKA VEGETA 31 (17)

ERD, Mađarska – Arena Erd. GLEDATELJA: 1800.

SUCI: Diana-Carmen Florescu i Anamaria Stoia (Rumunjska) DELEGAT: Ludmila Bodnieva (Rusija).

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA: Biro (7), Szemery (2); Pasztor 1, Schatzl 4, Csiszar-Szekeres, Meszaros, Debreczeni-Klivinyi 4, Christensen, Marton, Lukacs 4, Snelder 3, Banfai, Toth, Klujber 11, Hafra 3, Kovacsics 7.
TRENER: Gabor Elek

PODRAVKA VEGETA: Risović (4), Ećimović (4); Turk 3, Karlovčan 2, Popović, Jandrašić, Milošević 1, Džono, Milosavljević 8 , Mugoša 1, Franušić, Stanko 7, Gjorgjijevska, Tsakalou 4, Debelić 5.
TRENER: Zlatko Saračević.

SEDMERCI: FTC-Rail Cargo Hungaria 5(4), Podravka Vegeta 6(4).

ISKLJUČENJA: FTC-Rail Cargo Hungaria  8 min. (Csiszar-Szekeres, Hafra), Podravka Vegeta 12 min.  (Karlovčan, Džono, Debelić).

 

Fotografije ustupio: FTC-Rail Cargo Hungaria