Rukometašice Podravke Vegete osvojile su 18. Memorijalni turnir Josip Samaržija-Bepo. Finale između Podravka Vegete i Krim Mercatora završilo je rezultatom 32:32.

Rukometašice Podravka Vegete su sjajno otvorile zadnji, finalni dan 18. Memorijalnog turnira Josip Samaržija-Bepo. U finalu su se sastali Podravka Vegeta i Krim Mercator, a podravkašice su utakmicu otvorile uz vodstvo 3:0. U 4. minuti zabila je Stanko za 3:1, ali nastavile su podravkašice u dobrom ritmu uz razbranjenu Luciju Bešen. Sredinom poluvremena i dalje su podravkašice u plusu, uz rezultat 10:6 no prepolovio je Krim zaostatak do 18. minute. Nisu podravkašice ispuštale vodstvo do kraja prvog dijela i na odmor odlaze s pogotkom prednosti.

Priznanje za drugo mjesto Krimu je predao Leo Samaržija

U drugom poluvremenu održavale su podravkašice rezultat, a trener Ivica Obrvan je s obzirom da rezultat u ovom pripremnom razdoblju nije u prvom planu rotirao igračice. Razlika se mijenjala, od minimalne prednosti 1-2 pogotka do četiri pogotka plusa za koprivničke rukometašice kod ovih rezultata (26:22, 27:23, 28:24, 29:25). Pred sam kraj susreta serijom 5-0 Krimovke dolaze do izjednačenja. Zadnje minute u prijateljskom ozračju kakvog je bila i sama utakmica donijele su malo napetosti, a Krim je prvi puta poveo u 58. minuti no podravkašice su došle do izjednačenja i tako osvojile još jedan Memorijalni turnir Josip Samaržija-Bepo.

Katarina Pandža//foto:R.Mihalec/RK Podravka

Danas su najefikasnije u redovima Podravka Vegete bile Katarina Pandža i Josipa Mamić svaka s po sedam postignutih pogodaka, a Ana Pandža dodala je još pet. U redovima Krim Mercatora najefikasnija je bila Tjaša Stanko s osam postignutih pogodaka.

Trener Ivica Obrvan bio je zadovoljan prikazanim no vjeruje da još uvijek postoji rezerva i prostor za napredak.

Rezultat nije bio u prvom planu ni nama ni Krimu. Bila je ovo korisna utakmica u čudnim okolnostima s obzirom da znamo da igramo prvo kolo Lige prvakinja međusobno. U ponedjeljak nam slijedi i zajednički trening u Ljubljani. Mislim da smo igrali dobro i borbeno i da ima još strahovito puno rezerve, prije svega u obrani. Sve su dobile šansu. Igračice koje inače imaju manju minutažu dobile su priliku zadnjih deset minuta i na kraju i preokrenule zaostatak od dva pogotka za neriješeno. Da je bila odlučujuća utakmica onda ne bih stvari postavio tako no htio sam i njima dati priliku i mislim da su to lijepo iskoristile. Mislim da možemo biti zadovoljni premda je ovo još jedna u nizu prijateljskih utakmica koja služi za dobar trening – rekao je trener Ivica Obrvan.

Direktorica RK Podravke Vlatka Mihoci uručila je poklon pakete kapetanicama ekipa//foto:R.Mihalec/RK Podravka
Bila je ovo sjajna utakmica pred i ne tako malobrojnom publikom s obzirom na visoke temperature kojoj se ovim putem zahvaljujemo na posjeti. Priznanja za osvojeno 1. i 2. mjesto uručio je Leo Samaržija. Poklon košare s proizvodima našeg glavnog sponzora Podravka uručila je direktorica RK Podravka Vlatka Mihoci kao i poklon pakete za sudački par na ovogodišnjem turniru Davora i Zorana Lončara. Posebno priznanje obitelji Samaržija uručio je gradonačelnik grada Koprivnice Mišel Jakšić, a u ime cijele obitelji nagradu je preuzeo Leo Samaržija. Svima se zahvaljujemo što su ponovno bili uz nas na još jednom Memorijalnom turniru Josip Samaržija-Bepo i vidimo se na sljedećem izdanju koje nas očekuje u otprilike isto vrijeme sljedeće godine. Ekipa u ponedjeljak ide u Ljubljanu gdje će imati zajedničke treninge s Krim Mercatorom, a prema vikendu ih očekuje put prema Mađarskoj gdje ih očekuju još dvije pripremne utakmice.