Rukometašice Podravka Vegete su danas u 15. kolu 1.HRL za žene ugostile Lokomotivu iz Zagreba. Vječni rivali, dvije ekipe koje se kontinuirano bore za prvenstveni tron ušle su motivirano u utakmicu i bilo je tu one napetosti u zraku koja uvijek postoji u utakmicama ovakvog intenziteta. Podravka Vegeta je slavila uvjerljivom pobjedom 32:29.

Gošće su povele u prvoj minuti, ali ubrzo vraća Džono s crte za 1:1. Uhvatile su rukometašice Lokomotive malu prednost na početku, ali pojačale su agresivnost u obrani, rukometašice Podravka Vegete i u 12. minuti dolaze u vodstvo 7:6.

Krenula je borba gol za gol, a ekipu u prvom dijelu utakmice pogocima predvode iskusna pivotkinja i kapetanica Podravka Vegete Dragica Džono te Lea Franušić. Krenula je Podravka podizati prednost najprije do +2 pogotkom Milosavljević u 17. minuti, a nakon toga za +3 je precizna Beganović s crte. Drže do kraja poluvremena Podravkine rukometašice prednost od 2 do 3 pogotka, a na odmor odlaze s jednim pogotkom prednosti, rezultat je 17:16.

U prvom poluvremenu šest puta se u strijelce upisala Lamprini Tsakalou od toga su četiri bila sedmerca, a s crte je tri puta bila precizna, kružna napadačica i kapetanica Podravka Vegete Dragica Džono. Franušić je dodala još tri pogotka.

U drugom su poluvremenu dobar tempo nametnule domaće igračice i nakon četiri minute su ponovno na +3, ali do šeste minute drugog dijela Larissa Kalaus daje nadu zagrebačkoj ekipi i zabija pogodak za izjednačenje 19:19. Već u sljedećoj minuti Japundža pogađa s desnog krila za minimalnu prednost Lokomotive 19:20, a onda slijedi i deseti pogodak Kalaus u 40. minuti za prednost od +2.

Brzo su to izvukle domaće igračice i minutu i pol nakon Podravka Vegeta je ponovno došla do izjednačenja, a rezultat je 21:21. Podravka Vegeta u nastavku drži prednost sve do 46. minute kada je Lokomotivi dosuđen još jedan sedmerac i Gavrić pogađa za novo izjednačenje 24:24.

Novu prednost od dva pogotka donosi Karlovčan iz kontre deset minuta prije kraja. Bila je to uzbuna za trenera Nenada Šoštarića koji poziva minutu odmora. U 51. minuti Carlos zabija i Podravka se opet odlijepila na 28:25, a malo prije isteka 52. minute Tsakalou diže prednost na +4. Dumanska je s ključnim obranama dala malo vjetra u leđa svojoj ekipi koja do kraja drži prednost i zasluženo slave u najvećem derbiju sezone, rezultatom 32:29.

Pobjedom u ovom derbiju rukometašice Podravka Vegete, napravile su važan korak do novog prvenstvenog trona, a sljedeće srijede najprije ih čeka odigravanje osmine finala hrvatskog kupa za žene s Osijekom, a tek nakon toga okreću se novim europskim obavezama i utakmicama hrvatskog prvenstva. Bravo cure!